Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Zostań funkcjonariuszem w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej

Środa 6 listopada 2019 brak komentarzy

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej szuka nowych funkcjonariuszy. Jeśli masz mniej niż 35 lat, polskie obywatelstwo, średnie wykształcenie i nieposzlakowaną opinię to służba w Straży Granicznej jest właśnie dla Ciebie.

Nadodrzański  Oddział Straży Granicznej prowadzi nabór do służby. Szansę na przyjęcie ma każdy, kto pomyślnie przejdzie procedurę kwalifikacyjną.

Do końca tego roku planowane jest przyjęcie 35 nowych funkcjonariuszy, natomiast w 2020 roku szansę ma kolejne 60 osób.

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba: posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, która w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła wieku 35 lat, o nieposzlakowanej opinii, niekarana za przestępstwa karne lub przestępstwa skarbowe, korzystająca w pełni z praw publicznych, posiadająca co najmniej średnie wykształcenie, zdolność fizyczną oraz psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, gotowa podporządkować się szczególnej dyscyplinie służbowej, dająca rękojmię zachowania tajemnicy oraz mająca uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej szuka nowych funkcjonariuszy, którzy służbę podejmą na terenie jednego z trzech województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego oraz lubuskiego.

Mile widziani są prawnicy, logistycy ale też osoby które mają tylko średnie wykształcenie i właśnie skończyły szkołę średnią. Znajdzie się też miejsce dla osoby, która zechce zostać przewodnikiem psa służbowego, pirotechnikiem, funkcjonariuszem podejmującym interwencje specjalne na lotnisku lub dochodzeniowcem. 

Jak wygląda rekrutacja do Straży Granicznej? Najpierw trzeba wypełnić ankietę i złożyć odpowiednie dokumenty. Później kandydat przechodzi rozmowę kwalifikacyjną, poddawany jest testom psychologicznym, badaniu wariografem. W ośrodku szkolenia zdaje test sprawności fizycznej, test z wiedzy ogólnej oraz z wybranego języka obcego. Po przejściu tego etapu kandydat jedzie na 7 miesięczne szkolenie. W stopniu kaprala  trafia do swojej jednostki, w której będzie pełnił służbę.


Szczegóły dotyczące naboru oraz wzory dokumentów można znaleźć na stronie internetowej  http://nadodrzanski.strazgraniczna.pl/

inf.pras. NOSG


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 25 stycznia 2020 12:03:46
  • imieniny obchodzą:

    Tatiana, Paweł, Miłosz

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij