Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Zakonnica i Bandyta - wywiad z Kasią i Markiem Skibickimi

Środa 19 lipca 2017 brak komentarzy

Witajcie Kasiu i Marku, jesteście niezwykłym małżeństwem z niezwykłą historią...

Kasia: Łączy nas wiara Boga, chcemy, aby Bóg był zawsze na pierwszym miejscu

Marek: Kasia przeżyła 24 lata w zakonie, ja natomiast 24 lata w więzieniu, Kasia gra na razem na gitarze i ja też gram, Kasia pięknie śpiewa i ja też - śpiewam. Mamy nawet tyle samo lat, ale najważniejsze co nas łączy, to wielka miłość do Boga i wzajemna miłość.

Jak to się stało Kasiu, że po 24 latach opuściłaś zakon? I w zasadzie dlaczego?

Kasia: Życie zakonne opuściłam ze względu na to, że się nawróciłam. Całkowicie świadomie oddałam życie Jezusowi i słowa Pisma Świętego stały się dla mnie żywe, zaczęłam je rozumieć. To co do tej pory w życiu zakonnym i w Kościele Katolickim było dla mnie normalne, to teraz, to co Bogu się nie podobało w Piśmie Świętym odrzuciłam, np. modlitwy do świętych. Jedynym pośrednikiem do Ojca jest Jezus i moje modlitwy kierowałam do Niego i przez Niego do Boga. Jezus żyje, bo zwyciężył śmierć i nie pozostał na krzyżu!

Marku, Twoja historia wygląda nieco inaczej, spędziłeś 24 lata w więzieniu, ale dzisiaj jesteś zupełnie innym człowiekiem. Co się stało ze "starym" Markiem?

Marek: Cząstka "starego" Marka, pewnie jeszcze gdzieś jest. Za sprawą Boga, który zapukał do mojego serca, moje życie się zmieniło. 

W Domu Wolości w Słubicach opowiedzieliście swoją historię, podobo wielu ona dotknęła, wiele osób nie kryło wzruszeń, jak wy się do tego odnosicie?

Kasia i Marek: Niech będzie chwała Najwyższemu za to, że nasze przeżycia z Bogiem, mogą być pomocne dla tych, którzy słuchają o działaniu Boga w naszym życiu. Jeżeli ktoś sie wzrusza, to znaczy, że przeżywa, to co słyszy i Pan Bóg dociera do serca tego człowieka. Życzymy, aby wszyscy Słuchacze doświadczali Boga w swoim życiu, który potrafi wszystko w nas i w życiu odmienić.

Bóg. Kim jest dla Was dzisiaj?

Kasia, Marek: Jest naszym Ojcem, który nas kocha, takimi jakimi jesteśmy. Zawsze Jest z nami i nie ma sytuacji w której nie możemy do Niego przyjść, to również nasz Wspaniały Przyjaciel. On dał swego Syna Jezusa, aby za nas umarł i dzięki Niemu mamy zbawienie.

Czy jest coś przed czym dzisiaj Marku chciałbyś przestrzec młodych ludzi?

Marek: Chciałbym się teraz odnieść do młodych ludzi i przestrzec, tych,którzy wchodzą w dojrzałe życie, aby wzięli sobie do serca, to co teraz powiem. Przychodzę do Was z miejsc, gdzie dzieje się największe zło. Ja nie przeczytałem tego w książkach kryminalnych ani nie zobaczyłem tego w filmach, ja to przeżyłem. Na ulicach miasta czeka na was pozorne dobro takie jak: alkohol, narkotyki, papierosy i inne używki. To wszystko na początku wydaje się dobre i ciekawe. Jednak, czym głębiej wchodzisz w te sprawy, zaczynasz być zniewolony i coraz trudniej z tego jest wyjść, aż w końcu znajdziesz się na samym dnie. Kochani nie jesteście sami, z tymi problemami. Jeżeli znajdujecie się w kościołach, zborach, pozostańcie tam, bo tam macie przyjaciół, pastorów, którzy Wam pomogą, gdy będziecie tego potrzebować.

Kasiu czy chciałabyś jeszcze dodać cos od siebie dla wszystkich mieszkańców Słubic?

Życzymy Wszystkim mieszkańcom Słubic, aby czytając Biblię, poznawali Jezusa Chrystusa i Jego naukę. Tylko Jezus ma moc i daje życie i tylko On ma moc zmienić każdego człowieka.

Pozdrawiamy

Kasia i Marek Skibiccy

Dziękujemy wam serdecznie za wywiad
red. Dom Wolności Freedom House


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 24 lutego 2020 2:24:49
  • imieniny obchodzą:

    Maciej, Bogusz, Modest

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij