Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Za nami wielki finał plebiscytu medycznego HIPOKRATES LUBUSKI 2018!

Poniedziałek 2 lipca 2018 brak komentarzy

Janusz Maziuk, ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczo-Noworodkowego słubickiego szpitala, zajął w plebiscycie II miejsce w województwie w kategorii Ginekolog Roku. 29 czerwca w Bibliotece Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyła się gala, podczas której odebrał nagrodę. 

“To szczególne wyróżnienie, bo przyznane przez pacjentów” – mówi Małgorzata Krasowska-Marczyk, Prezes Szpitala im. prof. Z. Religi w Słubicach.

Dorota Górecka z ramienia słubickiego szpitala była nominowana w kategorii Pielęgniarka/Położna Roku a Jerzy Giza w kategorii Ginekolog Roku. Obydwoje zajeli drugie miejsca w swoich kategoriach na szczeblu powiatowym. Natomiast pierwsze miejsce w eliminacjach zarówno powiatowych jak i wojewódzkich zajęła Jolanta Olichwer, pielęgniarka środowiskowa ze Słubic, na codzień pracująca w NZOZ FAMILIA.

Plebiscyt był wielkim wyróżnieniem dla nominowanych, ponieważ kandydatów zgłaszali pacjenci.

Konkurs zorganizowany przez Gazetę Lubuską i Lubuski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, zakończyła uroczysta gala z wręczeniem statuetek, dyplomów i nagród. Uroczystość poprzedziła debata ekspercka na temat „Znaczenia specjalizacji medycyny rodzinnej - stan obecny i perspektywa”. Słubicką lecznicę reprezentowali Małgorzata Krasowska-Marczyk, oraz Janusz Maziuk, laureat plebiscytu. – “Były podziękowania, nagrody, statuetki i łzy wzruszenia. Ważne jest to, że mieszkańcy docenili zaangażowanie służby zdrowia, starania lekarzy i pielęgniarek” – mówi Małgorzata Krasowska-Marczyk.

Dwa etapy HIPOKRATESA

W plebiscycie pacjenci wybierali: Lekarza Rodzinnego Roku (POZ), Pediatrę Roku, Ginekologa Roku, Stomatologa Roku, Pielęgniarkę/Położną Roku i najbardziej przyjazną pacjentom placówkę służby zdrowia - Przychodnię Roku lub Gabinet Lekarski Roku. Pierwszy etap trwał od 25 maja do 15 czerwca, a głosowanie przeprowadzone zostało w Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze oraz we wszystkich lubuskich powiatach.

Janusz Maziuk zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Głosowanie w II etapie trwało do 25 czerwca, a ordynator słubickiego szpitala zajął w nim II miejsce w województwie w kategorii “Ginekolog Roku”.

Serdecznie gratulujemy naszym laureatom:)


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 16 lutego 2019 13:22:51
  • imieniny obchodzą:

    Danuta, Juliana, Daniel

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij