Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Za nami VI Festyn Wincentyński w Kunowicach [FOTO] [VIDEO]

Środa 27 września 2017 brak komentarzy

- Dziękuję nie tylko za zaproszenie na to piękne wydarzenie, ale także za naszą owocną współpracę - mówił wczoraj wicestarosta słubicki Leopold Owsiak podczas otwarcia odpustu ku czci św. Wincentego a'Paulo, który zorganizowano w Kunowicach. - Jest bowiem czas na modlitwę, pracę, ale także na zabawę - dodał wicestarosta. W zastępstwie burmistrza przemawiał także Roman Siemiński.

Tegoroczne uroczystości odpustowe miały szczególny charakter ze względu na dwa bardzo ważne jubileusze: pierwszym jest 400-lecie Charyzmatu Wincentyńskiego, drugi natomiast związany jest ze świętowaniem piątych urodzin scholi Jerzyki.

Odpust rozpoczął się od sumy, którą odprawili: ks. proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Słubicach ks. Tomasz Partyka oraz ks. Jerzy Tyrak, opiekun kunowickiej świątyni. Obaj duszpasterze, w podzięce za poświęcenie przy organizacji święta, otrzymali od wicestarosty bukiety kwiatów.

Po Eucharystii wszyscy zostali zaproszeni na plac przy parafii, gdzie ulokowana była scena wraz z różnymi atrakcjami, m.in. punktami gastronomicznymi oraz atrakcjami dla najmłodszych.

Tego dnia pogoda była nieco w kratkę: raz padało, raz świeciło słońce. Przybyłym do Kunowic gościom na scenie zaprezentowali się m.in. wspomniane Jerzyki, zespół Trochę Krzywo Nie Jest Krzywo, czyli muzycy zrzeszeni przy Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury, Grzesiek Aściukiewicz, znany szerszym masom jako eSCE. Gwiazdą wieczoru był zespół Trzecia Godzina Dnia, którego występ porwał gości odpustu, podobnie jak w roku ubiegłym.

Jak już wspomnieliśmy, tego dnia Jerzyki świętowały swoje pięciolecie istnienia. Z tej okazji wszyscy zgromadzeni na festynie mogli wraz z Jerzykami otrzymać kawałek przepysznego tortu, który został ufundowany na tę właśnie okoliczność. Agnieszka Pakulska, która zajęła się krojeniem tortu, każdego częstowała sporym kawałkiem.

Podczas kunowickiego odpustu lokalna społeczność zaprezentowała tutejsze specjały: można było spróbować potraw z grilla, pierogów, chleba ze smalcem i oczywiście słodkich wypieków, które cieszyły się wielkim powodzeniem.

Nad bezpieczeństwem gości czuwała Straż Miejska, która na tę okoliczność przygotowała także kilka upominków a imprezę zakończył pokaz fajerwerków.

GALERIA zdjęć autorstwa Grześka Aściukiewicza:


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 23 września 2018 1:40:27
  • imieniny obchodzą:

    Tekla, Bogusław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij