Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Wystawa eksponatów słubickiego “Wehikułu czasu”

Poniedziałek 6 sierpnia 2018 7 komentarzy

W dniach 4 - 5 sierpnia 2018 r. w świetlicy parafii pw. Ducha św. prezentowane były eksponaty do wehikułu czasu „Słubicka Pamięć i nadzieja”, który już niedługo zostanie zainstalowany przy nowym pomniku na Placu Sybiraków. Jak poinformowali nas pomysłodawcy tego specyficznego wehikułu czasu, uzyskali zgodę burmistrza Słubic Tomasza Ciszewicza na usytuowanie kapsuły przy pomniku na Placu Sybiraków. Dokonali także zgłoszenia zawartości oraz miejsca usytuowania do International Time Capsule Society, Oglethorpe University Peachtree Rd NE, Atlanta, gdzie są zebrane wszystkie dane dotyczące kapsuł czasu na całym świecie.

Wystawa eksponatów “Wehikułu czasu”

Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem a co zaskoczyło pozytywnie organizatorów szczególnie wśród zwiedzających było dużo młodych słubiczan. W niedzielę proboszcz parafii ks. dziekan Henryk Wojnar przez wszystkie msze święte nawiązywał w homiliach do prezentacji wyposażenia kapsuły oraz do otwartej niedawno wystawy z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Jak zauważył, że wszystkie te przedsięwzięcia przypadają na 100 dni przed rocznicą święta państwowego 11 listopada.

Zwiedzający wystawę mieli możliwość wpisania do Księgi pamiątkowej swego rodzaju listu z  życzeniami i pozdrowieniami do przyszłych pokoleń Słubiczan, tych którzy otworzą tą niespotykaną przesyłkę w przyszłości. Największy zainteresowaniem wśród wielu eksponatów zebranych przez wykonawców kapsuły wzbudziły pamiątki związane z mieszkańcami naszego miasta i regionu. Z wielkim wzruszeniem wysłuchali historii opaski powstańca warszawskiego, która przybyła wraz z jego odznaczeniami bojowymi z Chile. Historia cudu ocalenia życia, która miała miejsce w okolicach Słubic bardzo zaciekawiła zwiedzających. O wielu zebranych pamiątkach można by napisać osobne scenariusze filmowe pokazujące historią mieszkańców Słubic ich drogi do niepodległej Ojczyzny. W związku z dużym zainteresowanie wystawą organizatorzy planują jej powtórzenie na przełomie sierpnia i września w budynku Słubickiej Biblioteki Powiatowej.

więcej o wehikule czasu przeczytacie tutaj - http://www.slubickie.info/Slubicki-wehikul-czasu


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 16 lutego 2019 13:25:36
  • imieniny obchodzą:

    Danuta, Juliana, Daniel

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij