Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Wtorkowe oberwanie chmury sprawiło wszystkim wiele kłopotu

Środa 14 listopada 2018 brak komentarzy

13 listopada br. w godzinach wieczornych nastąpiło niespotykane, jak na tę porę roku załamanie pogody. Silna burza z intensywnymi opadami deszczu oraz porywistym wiatrem przyniosła wiele szkód w miejscowości Cybinka.

Ochotnicy z OSP Cybinka około godz. 20:00 zadysponowani zostali (jednen zastęp) do wypompowania wody z zalanej kotłowni oraz podjazdu dla samochodów dostawczych sklepu Biedronka (ul. Krośnieńska). Strażacy usuwali zgromadzoną wodę przy wykorzystaniu pompy szlamowej oraz pływającej. Środa - to kolejne działania z usuwaniem skutków wtorkowej nawałnicy, która przeszła przez Cybinkę. Około godz. 10:00 strażacy otrzymali wezwanie o uszkodzonym kominie na jednym z budynków przy ulicy Krośnieńskiej. Komin uległ częściowemu zawaleniu a jego pozostała, naruszona konstrukcja stwarzała zagrożenie dla przechodniów.

Strażacy z OSP Cybinka dokonali zabezpieczenia miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych do czasu przyjazdu zastępu z JRG w Słubicach wraz z podnośnikiem hydraulicznym. Po wspięciu się do kalenicy dachu naruszona konstrukcja komina została rozebrana, cegła po cegle. Tym samym zagrożenie zostało zlikwidowane.

Inf.pras: OSP Cybinka/ oprac.wł.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Wtorek 28 stycznia 2020 16:56:04
  • imieniny obchodzą:

    Walery, Radomir, Karol

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij