Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Wizualna (i nie tylko) rewolucja placu Bohaterów?

Wtorek 29 maja 2018 brak komentarzy

Gmina lada moment ogłosi przetarg na przebudowę placu Bohaterów. Wszystkie niezbędne dokumenty są już gotowe. w miejskiej kasie zarezerwowano także 4 mln zł - to koszt tej inwestycji.

“Mamy za sobą blisko rok przygotowań, ale w końcu doczekaliśmy się momentu, że możemy ogłaszać przetarg” – mówi burmistrz Tomasz Ciszewicz i dodaje: “Plac zmieni się nie do poznania! Projekt architektoniczny, który na zlecenie gminy przygotował Łukasz Biernacki, wygląda imponująco”.

Czego możemy się spodziewać?

Na placu stanie fontanna, od której odchodzić będą wyżłobione w betonowej posadzce „promienie”. Na całej swojej długości zostaną podświetlone. Wokół będą siedziska wkomponowane w zieleń, obok przewidziano również miejsce na montaż mobilnej sceny.

Nową nawierzchnię zyskają alejki parkowe, ciekawie wygląda górka saneczkowa. Pokryta zostanie trawą dzięki czemu będzie też idealnym miejscem do odpoczynku latem. Kawałek dalej powstanie plac zabaw z bezpieczną dla maluchów syntetyczną nawierzchnią. Teren będzie ogrodzony, a wejść tam będzie można przez jedną z trzech bram. Obok będzie też plac rekreacyjny z różnymi urządzeniami dla starszych dzieci.

W wielu miejscach pojawią się ciekawie podświetlone murki o zmiennej wysokości, które będzie można wykorzystać jako siedziska. Na placu stanie blisko 60 różnego rodzaju ławek, przybędzie zieleni. Będzie tu można odpoczywać, m.in leżąc w hamakach, w otoczeniu m.in. fioletowych budlei, które przyciągają motyle, czerwonych perukowców i trzmielin, lawendy, bzów i ozdobnych azjatyckich traw. Wokół placu, przy każdej z sąsiednich ulic, wydzielonych zostanie ok. 90 miejsc parkingowych.

“Cieszę się, że radni zgodzili się na tę inwestycję – mówi burmistrz. – “Jestem przekonany, że stworzymy miejsce przyjazne rodzinom, chcemy też organizować tu małe imprezy plenerowe, plac został tak zaprojektowany, żeby bez ograniczeń mogły z niego korzystać osoby niepełnosprawne”. Mam tylko nadzieję, że szybko uda się znaleźć wykonawcę i prace ruszą jeszcze latem – dodaje.

inf.pras. gmina słubice/oprac wł.

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 13 grudnia 2018 13:29:42
 • imieniny obchodzą:

  Łucja, Otylia, Eugeniusz

Ostatnie komentarze
 • Gruzin podawał się za Łotysza. Został zatrzymany w Świecku

  JosephExcaf: Приветик всем! Хочу представить вам список http://onebetbest.com/cas.php - ТОП казино онлайн на реальные деньги....

  Poniedziałek 10 grudnia 2018

 • Kierował bez uprawnień

  Tomko: A co grozi osobie która prowadzi samochód a nie ma prawa jazdy tylko jest w trakcie egzaminu na prawko

  Czwartek 15 listopada 2018

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij