Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Wietnamczycy zatrzymani. Nie wjechali do Polski.

Poniedziałek 30 lipca 2018 brak komentarzy

Dwoje obywateli Wietnamu zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Świecku podczas próby nielegalnego przekroczenia granicy. Cudzoziemcom pomagał 26-letni obywatel naszego kraju. On również został zatrzymany.

Cudzoziemcy zostali zatrzymani w nocy 26 lipca 2018 r. przez funkcjonariuszy SG na drodze krajowej nr 2 tuż przed granicą. W samochodzie marki Skoda Octavia kierowanym przez 26-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego, podróżowało dwoje obywateli Wietnamu w wieku 19 i 27 lat. Obcokrajowcy nie posiadali dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju. W związku z tym funkcjonariusze SG zatrzymali pasażerów pojazdu oraz kierowcę, który udzielił im pomocy w usiłowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. 

Po przedstawieniu zatrzymanym cudzoziemcom zarzutów, przyznali się oni do nielegalnego przekroczenia granicy i dobrowolnie poddali się karze grzywny. Komendant Placówki w Świecku zobowiązał cudzoziemców do powrotu. Do tego czasu zgodnie z sobotniądecyzją Sądu Rejonowego w Słubicach obywatele Wietnamu przebywać będą w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców. Natomiast wobec kierowcy, który nie przyznał się do stawianego mu zarzutu, wszczęto postępowanie przygotowawcze. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

inf.pras: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 16 lutego 2019 13:26:08
  • imieniny obchodzą:

    Danuta, Juliana, Daniel

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij