Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Wiemy jak będzie wyglądał kryty basen..w Kostrzynie nad Odrą

Wtorek 14 listopada 2017 1 komentarz

Upragniona inwestycja mieszkańców Kostrzyna coraz bliżej

Od dłuższego czasu w Słubicach mówi się głośno o możliwości wybudowania krytego basenu. Gmina Słubice wyszła z inicjatywą do mieszkańców pytając czy samorząd powinien pomyśleć o budowie pływalni, o której kiedyś sporo się mówiło w Słubicach. Jak czytamy w informacji magistratu, basen mógłby się stać kluczową inwestycją przewidzianą do realizacji w kolejnej kadencji. A gdzie mógłby powstać basen? Są różne pomysły, np. w miejscu powojskowej hali sportowej przy Akademickiej 1.

Tymczasem w Kostrzynie nad Odrą od pomysłu przeszli już do realizacji.

13 listopada odbyło się pierwsze spotkanie robocze w Urzędzie Miasta z koordynatorem projektu z firmy "M-K Projekt Dawid Mołdrzyk" w sprawie budowy krytej pływalni.

O krytą pływalnię w Kostrzynie nad Odrą zabiegam od 2014 roku. Spotykałem się z włodarzami, którzy takie pływalnie wybudowali w swoim mieście - wszyscy zgodnie tłumaczyli, że jest to rewelacja dla rekreacji, zdrowie seniorów i juniorów. Marketingowa wizytówka miasta" - mówi Łukasz Dombek, inicjator akcji powstania basenu w Kostrzynie.

Kryta pływalnia z torami do pływania plus część rekreacyjna dla dzieci i najmłodszych będzie kosztować miasto ok. 14 mln. netto. Zdjęcia przedstawiają pierwszą wersję koncepcji budowy “Parku Wodnego Kostrzyn nad Odrą” W spotkaniu projektantem uczestniczyli burmistrz Andrzej Kunt, zastępca burmistrza Zbigniew Biedulski, skarbnik Mirella Ławońska, sekretarz Anna Suska, urzędnicy UM, Zygmunt Mendelski - dyrektor MOSiR oraz Mariusz Staniszewski - wicedyrektor MOSiR. Ustalono,  że w ciągu najbliższych dni koncepcja zostanie zaakceptowana z niewielkimi zmianami.

Czas budowy to ok. 2 lata od zakończenia procesu projektowania i uzyskania pozwolenia na budowę.

zdjęcia UM w Kostrzynie nad Odrą

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Wtorek 16 października 2018 11:10:34
  • imieniny obchodzą:

    Florentyny, Ambrożego, Gawła

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij