Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Wernisaż wystawy Wojciecha Sternaka pt „Trzy drogi”

Wtorek 12 marca 2019 brak komentarzy

Serdecznie zapraszamy 15 marca 2019 roku o godz. 18.00 do Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury na wernisaż wystawy Wojciecha Sternaka pt „Trzy drogi” 

Kilka informacji o wystawie i autorze:
Wojciech Sternak za punkt wyjścia do swoich fotograficznych realizacji wybrał miejsca do których podąża odkrywając ich tajemnice, przeszłość, niekiedy niechlubną historię. Artysta rejestruje drogę, ale nie w tradycyjny turystyczny sposób. Naznacza temat fotograficznym kadrem, rozpracowuje temat. Podporządkowuje stylistykę, formę prezentacji czyniąc z niej przygodę również dla widza. Żadna z jego dróg nie jest taka sama, każda wytycza nowe horyzonty, skłania do zastanowienia. Zastosowane różne techniki fotograficzne: fotografia analogowa, cyfrowa, samodzielnie tworzone pigmenty nadają każdej z odkrywanych przez niego dróg indywidualny element wizualnej narracji. Na wernisażu będzie można te drogi przejść razem z artystą, który przybliży idee, odpowie na pytania.

Wojciech Sternak
Fotograf i kulturoznawca. Doktorat w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie sztuki piękne pod opieką prof. Wojciecha Prażmowskiego. W 2006 roku wydał pierwszy polski album o katastrofie czarnobylskiej „Cień Czarnobyla”. W 2013 roku zaprezentował w PME w Warszawie dokumentalny projekt „Dopóki. Wisła” opowiadający o Polsce z perspektywy naszej największej rzeki. Od 2014 tworzy wielowątkowy cykl badający wzajemne wpływy podróży i fotografowania. Adiunkt w Katedrze Fotografii i Genologii Dziennikarskiej na Uniwersytecie Warszawskim, dyrektor Studium Fotografii ZPAF. Autor tekstów o fotografii oraz wystaw indywidualnych i zbiorowych, czasem kurator.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Wtorek 19 listopada 2019 0:59:27
  • imieniny obchodzą:

    Elżbieta, Seweryn, Paweł

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij