Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Wędkarski Dzień Dziecka

Niedziela 4 czerwca 2017 2 komentarze

3 czerwca odbyły się zawody wędkarskie dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Dla dzieci zorganizowany był również festyn - atrakcji nie brakowało.

Zawody wędkarskie zorganizowane w porcie rzecznym w Słubicach otworzył starosta słubicki Marcin Jabłoński, który jakiś czas temu również dołączył do grona wędkarzy Koła nr 2 w Słubicach.

Dzieci startowały w dwóch przedziałach wiekowych: do lat 10 i od 11 do 15 lat. Łącznie do udziału w zawodach zgłosiło się ponad 100 dzieci, gdzie najmłodszy uczestnik liczył 2 lata. Wędkowanie trwało do godz. 11.00 dla grupy młodszej i do 11:30 dla starszej. Po konkursie na dzieci czekał posiłek oraz napoje a także moc innych atrakcji: pokaz gaszenia ognia zaprezentowany przez słubicką oraz golicką Ochotniczą Straż Pożarną, konkursy i zabawy przygotowane przez Nadleśnictwo Rzepin oraz Grupę Strzelecką Spektrum, Społeczna Straż Rybacka zapewniła przejażdżki łodzią a Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej zwiedzanie statków.

Około godz.14.00 przystąpiono do ogłoszenia wyników i wręczania pucharów. W grupie młodszej nie wyłoniono zwycięzców - wszystkim przyznano jednakowe nagrody. W grupie starszej natomiast przodowały dziewczynki, które zajęły wszystkie miejsca na podium: Oliwia Claus - 600 pkt. Natalia Radlicka - 550 pkt. i Oliwia Bąkowska - 540 pkt. Pozostałym uczestnikom tej grupy przyznano równorzędne czwarte miejsca. Nagrody wręczał dzieciom Tomasz Ciszewicz - burmistrz Słubic, Ryszard Chustecki z SOSiR Słubice oraz Bogdan Hryniewicz - przedstawiciel Koła nr 2.

Zapytaliśmy jedną z uczestniczek, Ewelinę Shabelko o podsumowanie festynu:

“Na zawodach było dużo różnych atrakcji oprócz samego łowienia ryb - pokaz straży pożarnej, konkurs z różnymi nagrodami przy stanowisku straży leśnej, dzieci miały także możliwość popłynąć na łodzi straży rybackiej, przejechać się na quadzie i oczywiście smaczny posiłek z deserem. Każde dziecko otrzymało cudowne nagrody: puchar, wędkę, dyplom, dużo drobnych upominków. Piękna pogoda, życzliwa i rodzinna atmosfera, świetna organizacja - to wszystko dostarczyło nam dużo radości i frajdy”.

Organizatorem festynu był PZW Koło nr 2 w Słubicach

foto: Anna Dziełak

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Wtorek 7 lipca 2020 8:55:00
  • imieniny obchodzą:

    Cyryl, Metody, Estera

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij