Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Warsztaty fotograficzne z elementem performatywnym „PODRÓŻ-OD-NOWA”

Wtorek 12 marca 2019 brak komentarzy

14 marca o godz. 17.30 zapraszamy do Galerii "OKNO" na warsztaty teoretyczno-praktyczne z zakresu fotografii, które poprowadzi Wojciech Sternak
Głównym celem warsztatów jest otwarcie się na poza-mainstreamowe formy podróżowania. Ograniczenia czasowe są naszym sprzymierzeńcem – krótki czas wędrówki jeszcze silniej wyostrzy zmysły. Goethe podkreślał, że spacery na przedmieścia były równie owocne jak podróż do Włoch.

Naszą ideą będzie podejście do podróży od nowa. Nie będziemy kierować się utartymi szlakami – ustalimy je konceptualnie – ad hoc. Nie będziemy martwić się, czy zakładany plan się uda – każda obrana droga będzie dobra by spojrzeć w nowy sposób na miejsca, które nam spowszedniały.

Myśląc o sposobie fotografowania – poszukamy nowych ścieżek! Przywykliśmy biegać turystycznymi szlakami i pstrykać zdjęcia z ręki – przystańmy i postawmy aparat na statywie, czy choćby na murku – i zwolnijmy (migawkę). Pośpiech nie jest wskazany, niech nasza podróż będzie jak duchowa odnowa.

Spotkanie rozpoczniemy mini-wykładem i maxi-burzą mózgów. Następnie każdy uczestnik odbędzie swoją podróż i stworzy cykl fotografii, które z perspektywy czasu okażą się (być może) pozaczasowe, ukażą przestrzeń w sposób niecodzienny, pozwolą wyrwać się (choćby na chwilę) z kieratu masowego wytwarzania obrazów fotograficznych. A jak wszystkim dobrze (się) pójdzie – to może spotkamy się na wspólnej wystawie?

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń tel 604 588 465, e-mail anna@galeriaokno.pl

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Wtorek 19 listopada 2019 1:41:48
  • imieniny obchodzą:

    Elżbieta, Seweryn, Paweł

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij