Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Warsztaty Przystroić Wielkanoc w Galerii OKNO podsumowane [FOTO]

Czwartek 13 kwietnia 2017 brak komentarzy

Kolorowo, barwnie i twórczo było w Galerii OKNO podczas warsztatów „Przystroić Wielkanoc”. Organizatorzy przygotowali cztery propozycje, które zakończyła uroczysta wystawa.

Ideą warsztatów było przygotowanie własnoręcznie świątecznych dekoracji, nie kupowanie w sklepie, ale tworzenie według swojego pomysłu przy udziale prowadzących, którzy zawsze służyli radą i pomocą. Wśród nich:  Urszula Dobrowolska, Anna Panek-Kusz, Tomasz Fedyszyn, Patrycja Krzeptowska i Monika Karwowska. 

Podczas zajęć organizatorzy starali się również przekazać uczestnikom wiele ciekawostek m.in. jakich naturalnych barwników należy użyć do farbowania jajek, jakie symbole malowano na jakach aby zapewnić sobie zdrowie, bogactwo czy szczęście, czym różnią się jajka kurze, gęsie, czy przepiórcze i dlaczego jajko jest symbolem Świąt Wielkanocnych. Zainteresowanie warsztatami było bardzo duże, każdego dnia wszystkie miejsca były zajęte przez dzieci, młodzież i dorosłych. Podsumowaniem była wystawa wszystkich zrobionych dekoracji, na której nie obyło się bez skromnego poczęstunku, występów a na zakończenie każdy zabrał do domu stworzone przez siebie ozdoby: stroik, pomalowaną wydmuszkę gęsią, ozdobionego drewnianego zajączka i uszytego króliczka. Wśród uczestników warsztatów rozlosowano również przekazane przez panią Monikę Karwowską z Niepospolitej krainy, piękne zajączki własnoręcznie przez nią uszyte, a dzieci z Przedszkola Jarzębinka wystąpiły z małym program artystycznym. 

„Podczas trwania warsztatów emocji było mnóstwo, widać było zaangażowanie i kreatywność uczestników. Bardzo się cieszę ze z roku na rok atrakcyjność warsztatów nie maleje, a wręcz coraz więcej osób z nich korzysta. Szczególnie cieszy kiedy z dziećmi przychodzą rodzice, babcie czy ciocie i wspólnie tworzą” - powiedziała nam Anna Panek-Kusz pomysłodawczyni warsztatów.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Piątek 21 lutego 2020 7:43:14
  • imieniny obchodzą:

    Eleonora, Feliks, Kiejstus

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij