Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Wakacje w bibliotece słubickiej!

Piątek 19 lipca 2019 brak komentarzy

W dniach 1-12 lipca 2019 r. od godz. 11:00 -13:00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach odbyły się różnorodne zajęcia dla dzieci, które pozwoliły na twórcze i czynne spędzenie wolnego czasu.

Każde spotkanie miało inny charakter. Zawsze punktem wyjścia była książka, w różnej formie, o różnej tematyce i przeznaczeniu. Uczestnicy mieli okazję poznać japoński, papierowy teatr Kamishibai i stworzyć własne ilustracje do przeczytanej opowieści, wcielić się w rolę detektywów i rozwiązywać zagadki, a także świetnie uczyć się poprzez zabawę z wykorzystaniem programowania bez komputera, gier planszowych, chusty klanza, czy tradycyjnych zabaw sprawnościowych. 

Nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu w bibliotecznym ogródku! Efektem tego jest wspólnie wykonana praca plastyczna na folii stretch, rozciągniętej między drzewami. 

Na ostatnim wakacyjnym spotkaniu gościliśmy przyjaciela biblioteki, niezwykle utalentowanego, młodego artystę Grzegorza Trzmielewskiego z Drzecina - modelarza z zapałek. Grzegorz z pasją opowiadał o swojej twórczości, prezentował swoje prace, a jest ich już pokaźna kolekcja! Natomiast dzieci z niezwykłym zaangażowaniem i podziwem słuchały, a pytaniom do artysty nie było końca! Dodatkową atrakcją dla wszystkich była możliwość obejrzenia „na żywo” autorskiego zegarka z zapałek oraz modelu lokomotywy. 

 Dzięki przygotowanym propozycjom dzieci spędzające wakacje w domu, mogły wypełnić swój wolny czas twórczością, ciekawą książką i jednocześnie przyjemną, wesołą zabawą w gronie przyjaciół. 

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

Zapraszamy do biblioteki po ciekawe książki na wakacje! 

Zespół BPMiG w Słubicach

GALERIA:

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Piątek 6 grudnia 2019 4:08:07
  • imieniny obchodzą:

    Mikołaj, Emilian, Leontyna

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij