Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

W Słubicach rozmawiali o ustawie dezubekizacyjnej

Poniedziałek 13 listopada 2017 brak komentarzy

W przededniu 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Słubickim MIejskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące tzw. ustawy dezubekizacyjnej

Na zaproszenie Słubickiej Inicjatywy Demokratycznej do licznie zgromadzonej widowni przemawiał Andrzej Rozenek - poseł SLD, głos zabierał także Zdzisław Czarnecki, prezydent Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych. Na spotkaniu obecni byli  szef wojewódzki SLD Bogusław Wontor, a także radna wojewódzka Maria Jaworska.  

“Walczymy o to aby nasze państwo dotrzymywało danego słowa. Otóż mamy do czynienia z taką sytuacją, że osoby, które służyły w MO lub WOP w latach 60, 70, 80 dzisiaj dostają normalne emerytury. Emerytury zabrano tym osobom, które np. rozpoczęły służbę w roku 1988 i zostały pozytywnie zweryfikowane przez niepodległą, wolną Polskę. Nie może być tak, że państwo mówi do obywatela, że nic złego nie robił, że może służyć przez kolejne 25 w wolnej Polsce i nagle zmienia zdanie. Zmienia zdanie nie przedstawiając dowodów na działalność niezgodną z interesem wolnej Polski. Dzisiaj Polska stosuje wobec tych funkcjonariuszy odpowiedzialność zbiorową. W Europie ostatni raz odpowiedzialność zbiorową zastosowano w III Rzeszy! Czy dzisiaj my możemy wierzyć Polsce, że dostaniemy emerytury z ZUS?  Nie! Jeśli państwo łamie dane słowo raz, to należy przypuszczać, że złamie je też w przyszłości. Mnie i mojej rodziny nie dotknęły skutki tej ustawy ale protestuję” - mówi Mariusz Dubacki, współorganizator spotkania, lider .Nowoczenej i współzałożyciel Słubickiej Inicjatywy Demokratycznej.

Protestuję mając w pamięci wiersz Martina Niemöller " Kiedy naziści przyszli po komunistów, milczałem,
nie byłem komunistą.
Kiedy zamknęli socjaldemokratów, milczałem,
nie byłem socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem,
nie byłem związkowcem.
Kiedy przyszli po Żydów, milczałem,
nie byłem Żydem.
Kiedy przyszli po mnie, nie było już nikogo, kto mógłby zaprotestować." - dodaje M. Dubacki

 

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Wtorek 16 października 2018 11:10:24
  • imieniny obchodzą:

    Florentyny, Ambrożego, Gawła

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij