Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

W Górzycy powstanie Dom Dziennego Pobytu dla osób niesamodzielnych

Wtorek 30 lipca 2019 2 komentarze

Jak informuje Fundacja na rzecz Collegium Polonicum, 30 sierpnia w Górzycy zostanie otwarty Dom Dziennego Pobytu przeznaczony dla osób niesamodzielnych. Wszystko to dzięki dobrej współpracy z władzami samorządowymi Górzycy, czyli z wójtem Robertem Stolarskim i Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy z dyrektorką Małgorzatą Gniewczyńską na czele, udało się znaleźć doskonałe miejsce na ten dom właśnie w Górzycy. DDP będzie się mieścił w osobnym budynku na terenie Kompleksu Sportowo-Rehabilitacyjnego. W pomieszczeniach właśnie trwa remont – prace idą pełną parą! 

Od 1 września pomoc, wsparcie i opiekę znajdzie tu 20 osób niesamodzielnych (z różnych powodów, np. niepełnosprawności, samotności, czy trudnej sytuacji życiowej).  Osoby te będą mieć zapewnioną opiekę przez 8 godzin 5 dni w tygodniu, będą miec także różnego rodzaju zajęcia. Te rehabilitacyjno-usprawniające, jak i miłe, życiowe, np. rękodzieło czy wspólne kucharzenie. 

DDP powstaje w ramach projektu Opiekuńcze skrzydła powiatu. Do tej pory w ramach tego projektu udało się uruchomić dwa Kluby Seniora – w Słubicach i Cybince. A przed nami, na jesień, certyfikowane kursy na opiekuna osoby starszej lub asystenta osoby niepełnosprawnej. 

Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej zapraszamy do kontaktu:  61 82 96 791

Można się już zgłaszać – zarówno na oba kursy, jak i do Domu Dziennego Pobytu. 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 7 czerwca 2020 7:18:44
  • imieniny obchodzą:

    Jarosław, Robert, Wiesław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij