Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

W Galerii Małej SMOK wystawa Witolda Cholewy pt „Cyklady”

Piątek 22 lutego 2019 brak komentarzy

Serdecznie zapraszamy w czwartek 7 marca o godz. 17.00 do Galerii Małej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury na wernisaż wystawy fotografii Witolda Cholewy pt „Cyklady”

Prezentowane fotografie  to efekt rejsu jaki Witold Cholewa odbył wraz z grupą znajomych na jachcie "Cyclades 50,5" w październiku 2018 roku. Załoga wypłynęła z Lavri pod Atenamii a dalsza podróż odbywała się pomiędzy wyspami Kea, Kithnos, Siros, Mykonos i trwała jeden tydzień. Witold Cholewa to prawdziwy pasjonat fotografii, więc pomimo pewnych obaw o sprzęt, nie mógł sobie odmówić uwieczniania tej podróży, komponowania kadrów, chwytania chwil, emocji, światła. Na wystawie będzie można zobaczyć ok 40 fotografii, na których autor jak sam mówi: starał się ukazać: co dzieje się na pokładzie: zaangażowanie załogi w prowadzenie jachtu, odwiedzane miasta na wyspach z poziomu wpływającego podróżnika do portu oraz w samych miastach to, co najbardziej zadziwia przybysza, to czym nowe miejsce różni się od znanych mu obrazów: kształtów budynków, używanych kolorów do ich ozdabiania, stosowanych detali oraz widocznych faktur metali i farb. Najważniejszym jednak obrazem do uchwycenia był bezmiar otaczającego morza, siła i groza wiatr, moc słońca. Zastana pogoda świetnie przedstawiła całe spektrum swoich możliwości; od sztormu po zupełną flautę. 

Na wernisażu autor nie tylko zaprezentuje swoje zdjęcie ale podzieli się wrażeniami z wyprawy, przytoczy anegdoty, opowie o przygodach i fotografowaniu w nowych okolicznościach, mierzeniu się z pogodą, światłem, samym sobą, o przyjaźni i wyzwaniach, które warto podejmować.

Witold Cholewa, fotograf - rocznik 1970, od urodzenia związany z Cybinką. Członek Amatorskiej Komórki Fotografii Artystycznej AKFA, przy Galerii Okno w Słubicach oraz Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 20 lutego 2020 5:20:19
  • imieniny obchodzą:

    Leon, Ludmiła, Eustachy

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij