Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze dofinansował projekt powiatu słubickiego kwotą 2,8 mln zł

Piątek 6 lipca 2018 brak komentarzy

Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze dofinansował projekt powiatu słubickiego kwotą 2,8 mln zł!

“Opiekuńcze skrzydła powiatu” 

Dofinansowanie ze środków unijnych remontu pomieszczeń, w których z inicjatywy zarządu powiatu słubickiego niebawem powstanie Dom Dziennej Opieki dla Seniorów, a także przyznanie finansowych środków na specjalistyczne zajęcia w Powiatowym Ośrodku Wsparcia w Rzepinie, Klubie Seniora w Cybince oraz wśród członków stowarzyszenia "po PROstu" - to główne założenia projektu, który nosi nazwę: "Opiekuńcze skrzydła powiatu". Dofinansowanie właśnie zostało przyznane w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze przez marszałek województwa - Elżbietę Annę Polak. Projekt dotyczyć będzie także tzw. usług asystenckich dla osób starszych.

Wkładem własnym powiatu słubickiego będzie użyczenie pomieszczeń przyszłego Domu Dziennej Opieki dla Seniorów. 
Z obrotu spraw zadowolony jest też starosta Marcin Jabłoński, który nie kryje radości, że seniorzy znajdą swoje miejsce - “Starzejące się społeczeństwo każe szukać nieustannie nowych rozwiązań i pomysłów. A to po to, by nasi seniorzy nie przebywali tylko w swoich domach. Niniejszy projekt wpisuje się w te cele idealnie” - oceniał starosta. 

Marcin Jabłoński pochwalił też współpracę z Fundacją na Rzecz Collegium Polonicum. - Odkryliśmy miejsce, w którym skupiły się osoby o szerokich kompetencjach - mówi starosta

Głównym beneficjentem projektu jest Fundacja na Rzecz Collegium Polonicum, a partnerami: powiat słubicki, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach, gmina Cybinka, stowarzyszenie "po PROstu" oraz Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Rzepinie.


(film/foto - arch.)


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 16 lutego 2019 13:25:28
  • imieniny obchodzą:

    Danuta, Juliana, Daniel

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij