Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Uroczyste zakończenie roku w “Fanfarengarde” [FOTO]

Czwartek 28 czerwca 2018 brak komentarzy

Pod koniec czerwca Szkoła Muzyczna z Frankfurtu “Fanfarengarde” zorganizowała zakończeniową imprezę szkolną. Przy doskonałej pogodzie około 120 dzieci wraz z rodzicami i przyjaciółmi szkoły spotkali się na placu przy “Domie Muzyki”  Młodzi uczestnicy byli pełni werwy i pokazali naprawdę świetny program. Były także rozmaite gry i zabawy. Była wata cukrowa, malowanie buziek, dmuchany zamek, bańki mydlane. Słubice reprezentowały grupy taneczne, odbył się także pokaz szkolnych  mażoretek i muzyków młodych adeptów szkoły ubranych w paradne stroje zawierające elementy umundurowania galowego różnych służb i formacji. Mażoretki występują na pokazach estradowych i paradach ulicznych, prezentując choreograficzne układy taneczno-marszowe do muzyki orkiestr dętych, żonglując i podrzucając przy tym pałeczki mażoretkowe (tzw. Batony).

Wszystkie występy były bardzo dobre, wszyscy byli pod wielkim wrażeniem. Obecny był także Nadburmistrz Frankfurtu Rene Wilke, którego po przybyciu na Fanfarengarde oblężyły dzieci zadając mu serię ciekawych pytań jak w profesjonalnych wywiadach. Nadburmistrz cierpliwie odpowiedział na wszystkie pytania. Głównodowodzący orkiestrą dyrygent przyszedł specjalnie po nadburmistrza i poprosił go, aby obejrzał występy do samego końca, co też Rene Wilke z przyjemnością uczynił. Z nadburmistrzem przybyła również Milena Manns odpowiedzialna we frankfurckim ratusza  m.in. za kulturę.

Podsumowując, przygotowanie i przebieg uroczystości okazały się wielkim sukcesem dzięki zaangażowaniu wielu osób związanych z orkiestrą. Sami uczestnicy nie kryli radości i mówili “oby więcej takich wspólnych imprez”.

ZAPRASZAMY DO OBSZERNEJ GALERII

foto: Joanna Korbus

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 16 lutego 2019 13:24:26
  • imieniny obchodzą:

    Danuta, Juliana, Daniel

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij