Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Unithea przygotowuje się do kolejnej edycji festiwalu teatralnego w Dwumieście. Czym zaskoczą nas w tym roku?

Wtorek 29 stycznia 2019 brak komentarzy

Za 5 dwunasta – najwyższa pora!?

Unithea i w tym roku nie próżnuje. Trwają przygotowania do #22 już edycji polsko-niemieckiego festiwalu teatralnego, organizowanego co roku latem w naszym dwumieście. Festiwal organizowany jest tylko i wyłącznie przez studentów w ramach seminarium – co nadaje mu jego niepowtarzalnej atmosfery.

Już teraz, chociaż do festiwalu jeszcze trochę czasu, studenci obu uniwersytetów - Viadriny i Collegium Polonicum dwoją się i troją by postawić ten niesamowity festiwal na nogi. Prężnie nawiązują nowe kontakty i poszukują artystów, którzy w dniach od 27. – 30.06.2019 zagoszczą w naszym mieście. Będą nie tylko nowe, innowacyjne pomysły i spektakle ale także i całkiem nowe twarze! W tym roku zmienił się także i skład dotychczasowych organizatorów festiwalu. Zaciekawieni?

W tym roku za organizację odpowiadają trzy młode studentki – Lina Filatow – jako prowadząca projekt, Francisca Muia odpowiedzialna za finanse oraz Natalia Łuszczyńska zajmująca się promocją festiwalu. Nowi organizatorzy – a właściwie organizatorki zaskoczą nas świeżymi i oryginalnymi pomysłami. #22 Edycja Unithei dotyczyć będzie tematu przyszłości i odbędzie się pod hasłem „5vor12 – najwyższa pora!?”. Celem festiwalu jest przedstawienie różnych wizji przyszłości, tak by widz sam mógł się zastanowić, którą z nich wybierze i którą wspólnie dalej będzie kształtować. Przyszłość nie jest kwestią indywidualną, tylko zależy do nas wszystkich, dlatego warto się zastanowić: Jak będzie ona wyglądała? I gdzie jest w niej moje miejsce? Jaką rolę JA w niej odegram?

Festiwal powoli nabiera rozpędu, wybierani są pierwsi artyści, którzy swoją sztuką podejmą się tego jakże złożonego tematu. Czerwiec zbliża się nie ubłaganie.. Co się stanie gdy będzie już za pięć dwunasta? Wtedy wskazówki zegara nałożą się na siebie i… nadejdzie Unithea ze swym jakże różnorodnym programem! Pełna spektakli, pokazów, wystaw, muzyki i emocji, których po prostu nie można przegapić. Już teraz zapamiętaj tę datę i stań się częścią przyszłości, kulturalnej przyszłości! Przyjdź i przekonaj się sam już w dniach 27.06 – 30.06!

I pamiętaj: przyszłość zależy od Ciebie, zależy od Nas wszystkich.

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Środa 19 czerwca 2019 4:04:13
 • imieniny obchodzą:

  Gerwazy, Protazy, Julianna

Ostatnie komentarze
 • Gruzin podawał się za Łotysza. Został zatrzymany w Świecku

  Danielheale: Hi! We are friends, looking for interesting and fun guys to meet, enjoy your time and have fun sex. We can be found on the website by clicking on our photo Or click the link...

  Wtorek 18 czerwca 2019

 • Startuje Festiwal Teatralny UNITHEA#20

  FlorM: Florida Georgia Line is my favourite country music band. Headliners Tyler Hubbard and Brian Kelley are those guys that can make anyone sing along. It's the reason I like to attend their shows. And -...

  Wtorek 11 czerwca 2019

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij