Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Umowy na kształcenie zawodowe podpisane!

Piątek 29 czerwca 2018 brak komentarzy

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze, starosta słubicki - Marcin Jabłoński wraz z członkiem zarządu UM Alicją Makarską podpisali umowę na projekt związany z rozwojem infrastruktury edukacyjnej kształcenia zawodowego. Projekt obejmuje modernizację hali warsztatowej oraz sal do nauki.

Całkowita wartość zadania wynosi ponad 1 mln zł (dofinansowanie to kwota 862 tys. zł).

W ramach modernizacji budynku planuje się wykorzystanie istniejących sal i dostosowanie ich do pracowni oraz warsztatów szkolnych dla zawodu technik architektury krajobrazu.

Program użytkowy obejmuje m.in.: halę z dwoma stanowiskami dydaktycznymi, pracownie, zaplecze sanitarne i magazynowe. Do praktycznej nauki zawodu wykorzystywane będą również korytarze. Zostaną na nich zamontowane np. tablice magnetyczne służące do planowania podczas praktycznych zajęć.  Podpisana umowa zakłada także stworzenie sali demonstracyjnej dla kierunków gastronomicznych i hotelarskich.

Celem głównym projektu jest poprawa warunków kształcenia zawodowego i ustawicznego, czyli dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy.  

foto: lubuskie.pl


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 16 lutego 2019 13:22:54
  • imieniny obchodzą:

    Danuta, Juliana, Daniel

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij