Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Uczennice rzepińskiego liceum biorą udział w rekrutacji do sejmu Dzieci i Młodzieży.

Środa 5 kwietnia 2017 2 komentarze

Nadia Oleszczuk i Alicja Łagowska uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Rzepinie biorą udział w projekcie „Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej”.

W tym celu podjęły działania w Rzepinie, aby zmienić nazwę ulicy "Walki Młodych" na ulicę nazwaną imieniem ks. Stanisława Kusiaka. Odbyły spotkanie  z Kierownikiem Referatu Inwestycji i Zamówień Publicznych, panią Joanną Pych, uczestniczyły w Komisji Społecznej Rady Miejskiej w Rzepinie, wykonały ankietę i sondę a w najbliższych dnia odbędzie się zorganizowana przez nie wystawa o ks. Kusiaku. Dziewczęta będą prowadzić prelekcje, a w poniedziałek 10 kwietnia o 16:30 w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących podsumują swoje działania.

Organizatorem projektu jest Kancelaria Sejmu we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji oraz Instytutem Pamięci Narodowej. Warunkiem, udziału w sesji sejmu jest pozytywna ocena realizacji projektu mającego na celu nagłośnienie wśród mieszkańców swoich miast, konieczność zmiany nazw ulic nadanych w czasach funkcjonowania komunizmu oraz poszerzenie wiedzy na temat lokalnych bohaterów . Podstawą w/w zmian jest art. 1 Ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej (Dz.U. z 2016 r., poz. 744).

Dodatkowo uczennice odbyły rozmowę z burmistrzem Rzepina, panem Sławomirem Dudzisem, który poparł inicjatywę licealistek, oferując jednocześnie wsparcie przy realizacji projektu.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 16 września 2019 9:42:45
  • imieniny obchodzą:

    Edyta, Kamil, Korneliusz

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij