Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Uciekł z domu, ukrył się w pustostanie - powód? Złe oceny w szkole

Czwartek 8 lutego 2018 brak komentarzy

Kilka godzin w mrozie trwały poszukiwania za zaginionym 15-latkiem. Chłopak uciekł z domu po kłótni z matką. Zaginionego szukali policjanci, strażacy oraz grupa młodzieży. Dzięki rozmowie z policjantką z Rzepina chłopak wskazał pustostan, w którym się ukrywał. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

7 lutego br., kilka minut przed godziną 16:00 dyżurny słubickiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 15-latka z gminy Ośno Lubuskie. Z ustaleń policjantów wynikało, że chłopak po kłótni z matką, dotyczącej ocen w szkole uciekł z domu. Zaginiony 15-latek zagroził matce, że zrobi sobie krzywdę.  Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania. Jednocześnie powiadomili o tym strażaków, policyjnego przewodnika psa służbowego z KWP w Gorzowie Wlkp. Całą akcją kierował Komendant Powiatowy Policji w Słubicach.

W poszukiwaniach uczestniczyli policjanci, strażacy z OSP Ośno Lubuskie, strażacy z OSP Połęcko, policyjny przewodnik z psem służbowym z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. oraz grupa miejscowej młodzieży.

Kilka godzin po podjęciu działań poszukiwawczych policjantce z Rzepina udało się nawiązać telefoniczny kontakt z nastolatkiem. Po jej namowach chłopak wskazał pustostan, w którym się ukrywał. 15-latek został przekazany pod opiekę lekarską. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Policja serdecznie dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w akcję poszukiwawczą.

inf. pras. KPP Słubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 20 stycznia 2019 13:18:23
  • imieniny obchodzą:

    Fabian, Sebastian

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij