Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Tragiczny wypadek - pojazd wyleciał z pasa zjazdowego, ściął betonowy kolektor i przewrócił się [A2 Rzepin - Świecko] [FOTO]

Czwartek 15 marca 2018 brak komentarzy

Dziś (tj. 15.03. 2018 r. - czwartek) jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Rzepina została zaalarmowana o wypadku, który wydarzył się na odcinku drogowym A2 Rzepin - Świecko.

Do akcji zadysponowano jeden zastęp OSP Rzepin (specjalny lekki ratownictwa technicznego) Mitsubishi. Na miejscu okazało się, że do zdarzenia doszło przy zjeździe na MOP (Miejsce Obsługi Podróżnych) Gnilec (5 kilometr). Po przybyciu na miejsce zdarzenia OSP Rzepin zastała rozbity, leżący na boku samochód dostawczy (pojazd wyleciał z pasa zjazdowego, ściął betonowy kolektor i przewrócił się). Na miejscu pracowały już zastępy Państwowej Straży Pożarnej [GBA (samochód średni gaśniczy) i SRt (średni ratownictwa technicznego) + SLOp (samochód operacyjny) z oficerem] oraz trzy zespoły ratownictwa medycznego („Specjalistyczna” i 2 x „Podstawowa”), policja i służby autostradowe.

Działania ratownicze – uwolnianie dwóch uwięzionych w samochodzie osób i zaopatrzenie trzeciego poszkodowanego – prowadziły zastępy Państwowej Straży Pożarnej ze Słubic i zespoły ratownictwa medycznego. Działania OSP Rzepin polegały na zabezpieczeniu terenu przed osobami trzecimi, wykonaniu dostępu i odłączeniu akumulatora, oraz pomocy w umieszczaniu i przenoszeniu poszkodowanych na deskach ortopedycznych.

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 18 listopada 2019 18:17:49
  • imieniny obchodzą:

    Aniela, Klaudyna, Roman

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij