Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Tragiczny pożar w Starkowie. Jedna osoba nie żyje [foto]

Piątek 16 marca 2018 brak komentarzy

Dziesięć minut po północy, (piątek - 16.03.2018 r.), Jednostka OSP Rzepin zadysponowana została do pożaru budynku we wsi Starków. Pierwsza informacja mówiła o obiekcie gospodarczym (kurnik, chlewik). Do akcji wyjechały dwa zastępy (GBA Mercedes, GBA Star). Po drodze na miejsce zdarzenia strażacy-ochotnicy z Rzepina nasłuchiwali na bieżąco korespondencji radiowej. Po dojeździe zastępów OSP Kowalów (GBA, GCBA) okazało się, że pożarem objęty jest częściowo murowany budynek mieszkalny, zaadaptowany z gospodarczego. W dodatku miała się w nim znajdować jedna osoba. Niestety w trakcie działań natrafiono na jej zwłoki. Na miejsce dojechały także zastępy JRG PSP ze Słubic (GBA, SHD) oraz oficer PSP samochodem operacyjnym.

“Po przybyciu na miejsce zajęliśmy OSP Rzepin zajęło się zaopatrzeniem już pracujących zastępów w wodę – sieć hydrantowa we wsi była skąpa, a jej wydajność - dramatycznie niska” - mówią strażacy z OSP Rzepin.

Najpierw wykorzystano wodę znajdującą się w zbiornikach wozów strażackich a następnie użyto ich do dowożenia wody z działającego “na słowo honoru” hydrantu w głębi wsi.

Następnie do działań gaśniczych i rozbiórkowych wprowadzono również strażaków i sprzęt z zastępów z Rzepina. Powrót do remizy - ok.  03:00 nad ranem. Na miejscu pozostali koledzy z OSP Kowalów.

inf.pras OSP Rzepin/oprac.wł.

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 20 lutego 2020 5:19:22
  • imieniny obchodzą:

    Leon, Ludmiła, Eustachy

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij