Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Tragiczny finał kąpieli nad jeziorem Długim w Rzepinie

Wtorek 28 maja 2019 brak komentarzy

23 maja 2019 r. około godz. 18:26 dyżurny słubickiej komendy otrzymał zgłoszenie o prawdopodobnym utonięciu małoletniego chłopca w wodach Jeziora Długie w Rzepinie. W jeziorze czynności poszukiwawcze prowadzone były przez strażaków. Nie żyje 13-letni chłopiec powiatu słubickiego.

Działania prowadzone przez policję i straż pożarną rozpoczęły się od razu po otrzymaniu zgłoszenia. Jak wynikało z relacji świadków  będących na miejscu małoletni wraz    z trzema kolegami spędzał czas nad jeziorem Długim w Rzepinie. Jeden z kąpiących się chłopców wskakiwał do wody z pomostu. Podczas kolejnego ze skoków doszło do nieszczęśliwego wypadku,  prawdopodobnie  13 latek poślizgnął się uderzając tyłem głowy w pomost  a następnie z siłą rozpędu wpadł do jeziora.

Wszystkim służbom ratunkowym będącym  na miejscu przy wsparciu płetwonurków ze Straży Pożarnej z Międzyrzecza udało się wydobyć 13 letniego chłopca mieszkańca naszego powiatu na powierzchnię, który nie dawał jednak oznak życia. Pomimo podjętej akcji ratowniczej przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon chłopca. Policjanci ustalili również, że na pomoście znajduje się się barierka z liną zabezpieczającą oraz informacją wypisana na pomoście o zakazie skoków w tym miejscu.

Po wykonaniu wszystkich czynności procesowych decyzją prokuratora zwłoki zostały zabezpieczone do sekcji, która ma wykazać, co było przyczyną utonięcia. Postępowanie w tej sprawie prowadzą śledczy z Rzepina pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Słubicach.

 

inf.pras. KPP Słubice, źródło: mł.asp. Ewa Murmyło


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Piątek 21 lutego 2020 6:38:16
  • imieniny obchodzą:

    Eleonora, Feliks, Kiejstus

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij