Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Tajemnica smrodu w Słubicach rozwiązana?

Czwartek 2 sierpnia 2018 brak komentarzy

Przedstawiamy Państwo kominikat jaki otrzymaliśmy ze Starostwa Powiatowego w Słubicach w sprawie uciążliwego zapachu w Słubicach i okolicznych miejscowościach:

W związku z utrzymującymi się w Słubicach uciążliwymi zapachami, z inicjatywy starosty słubickiego podjęto działania zmierzające do wyjaśnienia przyczyn i przedsięwzięcia kroków mających na celu wyeliminowanie tego problemu. To po to, aby poprawić komfort życia mieszkańców Słubic i pobliskich miejscowości.

W rekonesansie przeprowadzonym 27 lipca na terenie gminy Słubice, w okolicach miejscowości: Nowy Lubusz, Pławidło i Kolonia Lubusz, mającym na celu zlokalizowanie źródła odoru, uczestniczyli pracownicy Urzędu Miejskiego w Słubicach, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Starostwa Powiatowego.

Podczas wizji ustalono, że źródłem uciążliwego zapachu są pryzmy nawozu naturalnego i organicznego, zlokalizowane w pobliżu miejscowości Pławidło i Kolonia Lubusz.

Nadmienić należy, że uciążliwości zapachowe, spowodowane stosowaniem nawozów, nasiliły się w związku z wysoką temperaturą, kierunkiem i prędkością wiatru oraz ukształtowaniem tutejszego terenu.

W związku z powyższym oraz wnioskiem ze strony tut. organu – 30 lipca przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Zielonej Górze - delegatury w Gorzowie Wlkp. dokonali wstępnej kontroli trzech gospodarstw rolnych (uczestniczył w niej pracownik Starostwa Powiatowego w Słubicach).

Pracownicy WIOŚ po analizie zebranych materiałów poinformowali, że zostanie przeprowadzona kolejna kontrola w trzech gospodarstwach rolnych, w celu ustalenia zgodności stosowania i przechowywania nawozów z warunkami zawartymi w przepisach ustawy z dnia 10 lipca 2007 r. o nawozach i nawożeniu (j.t. Dz. U. z 2018 r. poz. 1259).

Wydział Ochrony Środowiska i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Słubicach

inf.pras/foto: Starostwo Powiatowe w Słubicach

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 16 lutego 2019 13:22:15
  • imieniny obchodzą:

    Danuta, Juliana, Daniel

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij