Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Ta historia wydarzyła się naprawdę. Paweł nie mógł sobie poradzić z nałogiem. Alkohol spowodował, że znalazł się na samym dnie

Sobota 6 stycznia 2018 8 komentarzy

Pamiętacie historię Pawła?

Pojawił się w dniu wigilii na kolacji organizowanej dla osób bezdomnych przez Dom Wolności Freedom House w Słubicach.

Więcej tutaj: (Link do artykułu)

Poprosił o pomoc. Nie mógł sobie poradzić z nałogiem. Alkohol spowodował, że znalazł się na samym dnie.

Dzisiaj Renata i Andrzej (z Domu Wolności Freedom House) wraz z bratem Pawła - Arturem, zawieźli Pawła do środka terapeutycznego w Janowicach Wielkich - gdzie Paweł podejmie terapię.

Janowice Wielkie, bardzo urokliwe miejsce oddalone o ok. 17 km od Karpacza. Miejsce, gdzie wiele osób zaczyna życie od początku w Chrześcijańskim Ośrodku dla Osób uzależnionych.

Ośrodek Nowa Nadzieja istnieje od 1993 r. prowadząc działalność resocjalizacyjno-readaptacyjną, charytatywno-opiekuńczą, na rzecz osób uzależnionych i ich rodzin.

Ośrodek prowadzą Oksana i Jarosław Wasilewscy (fot. Jarosław Wasilewski- na zdjęciu wigilia w ośrodku). Całym sercem oddani Bogu - działają dla dobra wszystkich tych, którzy się w życiu pogubili.

Dzisiaj jest wielki dzień dla Pawła. To jego świadoma decyzja sprawiła, że jest dzisiaj tam, a nie tu.

"Nie było łatwo, ale było warto" - tak można to wszystko podsumować. Renata z Domu Wolności Freedom House w Słubicach pierwsza poznała Pawła. Już wcześniej leżała jej na sercu służba dla bezdomnych. Pewnego jesiennego wieczoru siedziała w kościele i modliła się. Przyszedł Staszek. Potem Staszek przyprowadził Pawła. I zaczęli też przychodzić inni. Przywoziła im jedzenie i ciepłą herbatę, rozmawiała z nimi i modliła się o nich.

Ale tylko Paweł przyszedł w wigilię. Przyszedł z wielkim pragnieniem zmiany. Dzisiaj Renata jest pełna wiary w to, że Pawłowi się uda.

Od momentu wigilii czekało ich jeszcze kilka przykrych niespodzianek. Postawa osób, które pracują na oddziale ratunkowym w Słubicach pozostawia wiele do życzenia, ale nie chcieli tego nagłaśniać.

Natomiast bardzo pozytywnie zostali zaskoczeni postawą lekarzy w Zielonej Górze gdzie Paweł trafił na detoks. Byli to pełni empatii, bardzo otwarci ludzie. Podobnie w Słubickim Urzędzie Miasta - Pani Sabina w ciągu jednego dnia we współpracy z dyrekcją słubickiego MOPS'u zorganizowała fundusze na pobyt Pawła w Janowicach.

W imieniu członków wspólnoty Dom Wolności Freedom House - dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że Paweł dostał nową szansę.

Jeżeli chcecie komuś pomóc lub sami macie problem - od stycznia w soboty Dom Wolności Freedom House prowadzi grupę wsparcia i udziela pomocy duchowej.

Zapraszają w godzinach od 12-14.00.

Plakat poniżej:


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 10 grudnia 2018 17:43:20
 • imieniny obchodzą:

  Julia, Judyta, Daniel

Ostatnie komentarze
 • Gruzin podawał się za Łotysza. Został zatrzymany w Świecku

  JosephExcaf: Приветик всем! Хочу представить вам список http://onebetbest.com/cas.php - ТОП казино онлайн на реальные деньги....

  Poniedziałek 10 grudnia 2018

 • Kierował bez uprawnień

  Tomko: A co grozi osobie która prowadzi samochód a nie ma prawa jazdy tylko jest w trakcie egzaminu na prawko

  Czwartek 15 listopada 2018

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij