Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

[Szybki News] - Monika Murańka nie została wpuszczona do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach. Interweniowała policja.

Czwartek 1 lutego 2018 1 komentarz

Zgodnie z podpisaną umową o pracę - Monika Murańka - prezes Spóldzielni Mieszkaniowej w Słubicach pojawiła się dziś pierwszy dzień w pracy. Na panią prezes czekał juz kondukt "powitalny" który nie wpuścił jej do siedziby Spółdzielni. Jak poniformował naszą redakcję Bogdan Dybka - inicjator odwołania rady nadzorczej w dniu 10 stycznia br. (pisaliśmy więcej o tym TUTAJ) klucze przekazał mu p. Umiński a Bogdan Dybka wpuścił pracowników do siedziby Spółdzielni. Zarówno on jak i p. Murańka wezwali policję. Przybyli na miejsce policjanci stwierdzili, że nie mają uprawnień do prawnej oceny sytuacji. Po chwili pojawił się następny patrol policjantów starszych stopniem, którzy poinformowali, że w tej sytuacji pozostaje p. Murańce złożenie doniesienia na policję.  Policja legitymowała protestujących pod siedzibą spółdzielców. W międzyczasie Bogdan Dybka przekazał informację, że w wyniku prawdopodobnych błędów formalnych spółdzielnia ma obecnie.....trzech prezesów. W Krajowym Rejestrze Sądowym figuruje jeszcze Artur Smoleński - poprzedni prezes, obecnie prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Słubicach, p. Krzysztof Umiński - pełniący obecnie obowiązki prezesa i Monika Murańka - która zgodnie z podpisaną umową o pracę od dziś miała zarządzać Spółdzielnią.

Sprawa jest rozwojowa i zapewne bez ostatecznych rostrzygnięc sądów nie poznamy prawdy. Na dzień 8 lutego br. Bogdan Dybka - ponownie występujący jako inicjator - zwołał wraz ze spółdzielcami zebranie podczas którego wyłoniona ma zostać nowa rada nadzorcza. Jak do całej sytuacji odniesie się nowy organ - dowiemy się zapewne później.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 20 lutego 2020 5:15:43
  • imieniny obchodzą:

    Leon, Ludmiła, Eustachy

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij