Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Świętujemy 15 lat Polski w UE (Słubice)

Czwartek 2 maja 2019 brak komentarzy

Świętujemy 15 lat Polski w UE!

#lubuskiechallenge – Łączy nas przyszłość!” to cykl spotkań związanych z wstąpieniem Polski do UE. Chcemy wspólnie z mieszkańcami rozmawiać o celach i efektach wspólnych działań na rzecz rozwoju województwa, dzięki wykorzystaniu środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego 2020.

9 maja spotkajmy się w na deptaku w Słubicach na Pikniku Europejskim. Dla mieszkańców przygotowaliśmy liczne atrakcje m.in. specjalną ekostrefę, food trucki i urodzinowy, unijny tort.PROGRAM

9.00 Uroczyste otwarcie symulacji posiedzenia Parlamentu Europejskiego - w ramach odchodów Dnia Europy we Slubicach i Frankfurcie.

9.30 Wystąpienie przedstawiciela Komisji Europejskiej w Berlinie - w ramach odchodów Dnia Europy we Slubicach i Frankfurcie.

11.00 Rozdanie nagród w konkursach: „Lubuska Szkoła Europejska”, „Lubuska Gmina Europejska”, „Lubuski Przedsiębiorca Europejski”

12.00 Debata „Europejki i Europejczycy rozmawiają”. Uczestnicy:

- Marcin Jabłoński – Członek Zarządu Województwa Lubuskiego

- Thomas Kralinski – Sekretarz stanu Kraju Związku Brandenburgia

- Gundolf Schülke – prezes Izby Przemysłowo Handlowej (do potwierdzenia)

- Leszek Bajon -Starosta Słubicki

- dr Krzysztof Wojciechowski - Dyrektor CP

- Ewa Minge – ambasador województwa lubuskiego

14.00 Piknik Europejski z okazji 15-tej rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej / Słubicki deptak (ul. Jedności Robotniczej):

14.30 - Urodzinowy tort „15 lat Polski w Unii Europejskiej” .

- Strefa - „Kreatywne Lubuskie” – to przestrzeń, w której najmłodsi Lubuszanie, pod opieką animatorów, przeobrażą się w kreatywnych konstruktorów – nauka w połączeniu z zabawą pozwoli spędzić miło czas.

- Strefa - „Eko Strefa” – w strefie zostanie zorganizowany Bike Bar, w którym jadąc na rowerze, siłą własnych mięśni będzie można przygotować zdrowy koktajl owocowy. Odwiedzający strefę będą mogli też dokonać recyklingu t-shirtów w nowe przedmioty codziennego użytku, m.in. torbę na zakupy, biżuterię, fartuszek kuchenny.

· Strefa - „Informacje o Funduszach Europejskich” – to przestrzeń, w której osoby zainteresowane ubieganiem się o środki unijne otrzymają informację jak zdobyć unijne dofinansowanie, gdzie szukać ogłoszeń o trwających naborach, w jaki sposób podnieść swoją wiedzę w zakresie funduszy unijnych, jak zostać uczestnikiem szkoleń podnoszących kwalifikacje. Tutaj też znajdzie się fotobudka, w której mieszkańcy będą mieli okazje wyrazić swoją jedność z UE, fotografując się z symbolami Zjednoczonej Europy.

· Strefa „Food truck”.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Wtorek 21 stycznia 2020 12:44:52
  • imieniny obchodzą:

    Agnieszka, Inez, Jarosław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij