Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Sukces polsko-niemieckich patroli

Czwartek 7 listopada 2019 brak komentarzy

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku ujawnili w ostatnich dniach 15 nowych kompletów kół do samochodów osobowych oraz 29 sztuk rowerów. W obu przypadkach kierowcy nie mieli żadnych dokumentów, które mogłyby poświadczyć, że zakwestionowany towar pochodzi z legalnego źródła.

5 listopada funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku oraz Policji Federalnej pełniąc wspólnie służbę na terytorium Niemiec zatrzymali do kontroli jadącego w stronę polskiej granicy busa. W przestrzeni ładunkowej funkcjonariusze ujawnili 29 rowerów. Kierowca busa 21-letni obywatel Ukrainy nie posiadał żadnych dokumentów potwierdzających ich legalne pochodzenie. Funkcjonariusze Policji Federalnej zabezpieczyli wszystkie rowery oraz ustalają ich właścicieli.

Natomiast 30 października funkcjonariusze Wspólnej Polsko- Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali na terytorium Polski samochód marki Iveco, w którym ujawniono 15 nowych kompletów kół (60 szt. felg aluminiowych wraz z oponami) do BMW i MINI. Towar przewoził 26-letni Polak, który nie posiadał przy sobie dokumentów potwierdzających legalny zakup tych przedmiotów. Powiedział jedynie, że koła miał przewieźć z Amsterdamu do Polski za co dostał 1000 zł. Jak następnie ustalili funkcjonariusze SG wszystkie ujawnione felgi wraz z oponami pochodziły z kradzieży dokonanej na terenie Niemiec.Wartość zabezpieczonych kół to około 90 tys. zł.

inf.pras NOSG


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 4 lipca 2020 19:43:59
  • imieniny obchodzą:

    Elżbieta, Malwina, Teodor

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij