Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Straż Graniczna odzyskała skradzione BMW o wartości 120.000zł oraz rowery o wartości 30.000 zł

Środa 7 marca 2018 brak komentarzy

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki SG w Świecku w ciągu jednego dnia odzyskali skradzione BMW o wartości 120.000 zł oraz 10 rowerów, których wartość wynosi 30.000 zł.

Funkcjonariusze SG otrzymali informację, że po stronie niemieckiej kierowca BMW nie zatrzymał się do kontroli, i kieruje się w stronę granicy. Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki SG w Świecku włączyli się do pościgu. Pojazd został zatrzymany na Słubickiej Strefie Ekonomicznej. Kierowcą okazał się 35-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, któremu w 2017 r. zatrzymano prawo jazdy. Odzyskane BMW 520d o szacunkowej wartości 120.000 zł wraz z zatrzymanym kierowcą zostało przekazane funkcjonariuszom z KPP w Słubicach celem dalszego prowadzenia sprawy.

Kilka godzin później, również funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki SG w Świecku zatrzymali wjeżdżający do naszego kraju samochód marki Citroen. Podczas kontroli pojazdu odkryto 10 szt. rowerów różnych marek, niektóre z nich posiadały na kołach blokady antykradzieżowe, a jeden figurował w niemieckich bazach jako pochodzący z kradzieży. W samochodzie ujawniono także nożyce do cięcia metalu. Kierowca oraz dwoje pasażerów pojazdu w wieku 26, 28 oraz 30 lat zostali zatrzymani. Odzyskane rowery wraz zatrzymanymi mieszkańcami województwa zachodniopomorskiego przekazano funkcjonariuszom z KPP w Słubicach celem dalszego prowadzenia sprawy.

inf.pras. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 13 grudnia 2018 13:26:46
 • imieniny obchodzą:

  Łucja, Otylia, Eugeniusz

Ostatnie komentarze
 • Gruzin podawał się za Łotysza. Został zatrzymany w Świecku

  JosephExcaf: Приветик всем! Хочу представить вам список http://onebetbest.com/cas.php - ТОП казино онлайн на реальные деньги....

  Poniedziałek 10 grudnia 2018

 • Kierował bez uprawnień

  Tomko: A co grozi osobie która prowadzi samochód a nie ma prawa jazdy tylko jest w trakcie egzaminu na prawko

  Czwartek 15 listopada 2018

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij