Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Stowarzyszenie Pracowników Służb Społecznych „Pomocna Dłoń” rozpoczyna projekt „Pomocna dłoń matkom”.

Wtorek 28 maja 2019 brak komentarzy

Projekt rozpoczął się warsztatami z ratownikiem medycznym, który umożliwi kobietom w ciąży zapoznanie się za zasadami pierwszej pomocy niemowląt oraz czyhającymi zagrożeniami takimi jak zachłyśnięcia, zakrztuszenia czy utraty przytomności. Przyszłe mamy ochoczo ćwiczyły reanimację pod okiem specjalisty, miały mnóstwo pytań oraz wymieniały się doświadczeniami. 

Przed nimi jeszcze cykl spotkań z położna która zwiększy ich wiedzę na temat właściwej opieki nad noworodkiem, psychologiem który przeprowadzi warsztaty antystresowe oraz indywidualne spotkania ze specjalistą ds. świadczeń rodzinnych który przedstawi przyszłym rodzicom jakie świadczenia przysługują im po urodzeniu dziecka.

Głównym zadaniem projektu jest wsparcie edukacyjne i emocjonalne przyszłych mam. 

Mamy nadzieję, że po zakończonym projekcie ich wiedza na temat właściwej opieki nad noworodkiem jak i pierwszej pomocy będzie większa oraz że dzięki warsztatom z psychologiem unikną napięcia emocjonalnego po porodzie. Myślę, że te 28 godzin zajęć sprawi, że przyszłe mamy poczują się pewnie, bezpiecznie i w pełni przygotowane na przyjście na świat potomstwa.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Środa 19 czerwca 2019 3:58:03
 • imieniny obchodzą:

  Gerwazy, Protazy, Julianna

Ostatnie komentarze
 • Gruzin podawał się za Łotysza. Został zatrzymany w Świecku

  Danielheale: Hi! We are friends, looking for interesting and fun guys to meet, enjoy your time and have fun sex. We can be found on the website by clicking on our photo Or click the link...

  Wtorek 18 czerwca 2019

 • Startuje Festiwal Teatralny UNITHEA#20

  FlorM: Florida Georgia Line is my favourite country music band. Headliners Tyler Hubbard and Brian Kelley are those guys that can make anyone sing along. It's the reason I like to attend their shows. And -...

  Wtorek 11 czerwca 2019

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij