Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Startuje festiwal studencki Unithea#21 - konferencja prasowa

Piątek 25 maja 2018 brak komentarzy

Polsko-niemiecki festiwal odbędzie się w tym roku w dniach 07 - 10 czerwca w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą, a jego mottem będzie „Nietakt“.

W ramach festiwalu odbędą się 24 wydarzenia, spośród których 22 będą darmowe, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie. Zespół organizujący festiwal zwrócił w tym roku szczególną uwagę na różnorodność w programie, a także aby wydarzenia mógł odwiedzać każdy, bez względu na znajomość języka polskiego i niemieckiego. Dlatego właśnie: nie ma wymówek aby nie wziąć udziału w festiwalu!

Pamiętajcie!

  • 24 wydarzenia

  • 22 z nich za darmo!

  • 16 z nich bez wymaganej znajomości jezyka polskiego lub niemieckiego

  • 8 z nich open-air

  • 12 miejsc wydarzeń:

  • -- Europa-Universität Viadrina, Kleist Forum, Lenné Park, Ziegenwerder, były skatepark „Helldorado“, Havana Bar, Hala KOncertowa „Carl Philipp Emanuel Bach“, Modernes Theater Oderland, Plac Bohaterów, SMOK, Friedenskirche, Gerstenberger Höfe

W tym roku festiwal Unithea został nagrodzony dyplomem Europy (Europaurkunde) 2018 za szczególne zasługi w dziedzinie umacniania polsko-niemieckiej przyjaźni. Żyć razem, zamiast obok siebie – te słowa są mottem Unithei i taki właśnie jest cel organizacji tego festiwalu.

Program:

Czego można się spodziewać tym razem na Festiwalu UNITHEA?  To już 21 edycja. Właśnie o tym Wam opowiedzą organizatorzy bez zbędnego BlaBlaBla w czwartek 7 czerwca w Kleist Forum – Foyer Platz der Einheit 1 we Frankfurcie nad Odrą.

Tego dnia czeka Was także dużo atrakcji. m.in. Morderstwo stopą i inne życiowe dramaty Anne Klinge w Kleist Forum – Duża sala Platz der Einheit 1, Frankfurt - Jej nogi poruszają całą Europę, są celebrowane w Peru na EXPO w Szanghaju, również niemiecka telewizja świętowała ją jako nowe odkrycie w programach takich jak „Bülent Celan-Show“, „Gottschalk-live“, „Tietjen und Hirschhausen“ oraz „Die Puppenstars“. Jej występ w „Britain´s got talent“ zagwarantował jej 20 Milionów odsłon na youtube oraz światową popularność medialną.

Zaraz po występie Anne Klinge na scenie Kleist Forum pojawi się zespół SADO OPERA z Wilde Renate – (jednego ze znanych klubów nocnych w Berlinie) –  zespół jest gejowską grupą, która znana jest z ekstrawaganckich i ekscentrycznych pokazów scenicznych. Zespół, który pierwotnie pochodzi z St. Petersburga z upływem czasu stał się jednym z najbardziej szalonych i ekspresyjnych eksportów muzycznych Berlina.

Dzień zakończy Pin Up Candy ze swoim szalonym Burleska-show.

Pin Up Candy, prekursorka burleski w Polsce. Jest ambasadorką ruchu body posivite i swoim stylem przekonuje kobiety do zaakceptowania siebie w 100%

Cały program dostępny tutaj:

Czwartek, 7 czerwca 2018 r.

http://www.unithea.com/pl-czwartek-07-06/

Piątek, 8 czerwca 2018 r.

http://www.unithea.com/pl-piatek-08-06/

Sobota, 9 czerwca 2018 r.

http://www.unithea.com/pl-sobota-09-06/

Niedziela, 10 czerwca 2018 r.

http://www.unithea.com/pl-niedziela-10-06/

 

Jako partner medialny będziemy Was informować na bieżąco i stale przypominać o festiwalu.

Pamiętajcie - Nie ma wymówek - wszyscy na festiwal!

Oprócz tego organizatorzy są ciągle w trakcie zbierania datków w ramach akcji Crowdfunding, aby móc sfinansować festiwal. Jest on w większości darmowy dla wszystkich odwiedzających. Organizacja festiwalu jest jednak bardzo kosztowna. Możecie wesprzeć akcję crowdfundingową teamu Unithea pod linkiem https://www.startnext.com/unithea21 .

Będą wdzięczni za rozpowszechnianie informacji także o tym. Na Facebooku znajdą nas Państwo na Stronie: https://www.facebook.com/TheaterfestivalUnithea/ . 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 23 marca 2019 18:39:44
  • imieniny obchodzą:

    Pelagia, Feliks, Zbysław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij