Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Startuje Festiwal Teatralny UNITHEA#20

Niedziela 4 czerwca 2017 brak komentarzy

UNITHEA#20 „MY – WIR“

W dniach od 8 do 11 czerwca 2017 zapraszamy wszystkich widzów ze Słubic i Frankfurtu nad Odrą (i nie tylko) na 20 edycję polsko-niemieckiego festiwalu teatralnego UNITHEA.

 

Unithea to międzynarodowy festiwal teatru, muzyki i sztuki, za którego koncepcję, organizację i realizację odpowiedzialni są wyłącznie studenci, którzy już od 20 lat w wyjątkowy sposób wzbogacają kulturalny rozwój obu miast Słubic i Frankfurtu nad Odrą!

 

“Kluczem do sukcesu jest praca studentów z Polski i NIemiec w ramach seminarium, podczas którego uczestnicy poznają podstawy zarządzania kulturą, a także wykorzystują swoją wiedzę angażując się w realizację festiwalu w zakresie programu, kontaktów z potencjalnymi partnerami, artystami, mediami oraz finansów. Oprócz tego nadzwyczajną wagę przykładamy  do współpracy z różnymi instytucjami, klubami i firmami obu miast” - mówi Filip Murawski - Główny koordynator i organizator festiwalu.

 

Jaki cel stawiają przed sobą organizatorzy? - “Ukazanie ogromnego potencjału artystycznego w naszym rejonie, stworzenie platformy i przede wszystkim rozbudzenie zapału wśród mieszkańców - to jest właśnie cel jaki sobie wyznaczyliśmy w 20 edycji Festiwalu Unithea" - mówi Joanna Malarz - odpowiedzialna za finanse Festiwalu.

 

A co nas czeka podczas 20 edycji?

Muzyka i koncerty na żywo, kabarety na statku Zefir, kino “pod chmurką” przy akompaniamencie na żywo, Wielka Parada Trabantów, na którą razem z restauracją "Douane" i "Marina Winterhafen" Unithea zaprosiła fanów trabantów z całego regionu. (Oficjalne powitanie odbędzie się o godzinie 12:00 na placu przy Ratuszu we Frankfurcie, zaraz po tym rozpocznie się parada, która przejedzie z Frankfurtu do Słubic. W Słubicach czeka na wszystkich drobny festyn, na którym będzie można lepiej poznać te auta).

Na Festynie Trabantów znajdziecie pyszne jedzenie a także old school jazzowy zespół Broken Fender, który doda charakteru zlotowi.

 

Będziemy codziennie przypominać i udostępniać program wraz z ważnymi informacjami - co, gdzie, kiedy?.

 

Szczegółowy program znajduje się na stronie wydarzenia:

http://www.unithea.com/program20/
 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 25 stycznia 2020 12:15:25
  • imieniny obchodzą:

    Tatiana, Paweł, Miłosz

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij