Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Starosta z wizytą u Burmistrza Słubic

Piątek 28 października 2016 brak komentarzy

Wczorajsza wizyta starosty Marcin Jabłoński, jego zastępcy Leopold Owsiak oraz członka zarządu powiatu Amelia Szołtun u burmistrza Słubic Tomasza Ciszewicza zamknęła pierwszy cykl spotkań zarządu powiatu z władzami wszystkich gmin, wchodzących w skład powiatu słubickiego.

Rozmowy – podobnie jak w pozostałych gminach, toczyły się w przyjaznej atmosferze. Poruszono aktualne tematy i problemy, z którymi zmaga się gmina Słubice. Była mowa o inwestycjach, m.in. budowie ochrony przeciwpowodziowej oraz przyszłych, sporych pracach związanych z uporządkowaniem gminnej gospodarki wodno-ściekowej. 
Burmistrz mówił także o planach budowy portu dla miasta oraz o gospodarce nieruchomościami, na polu której występują problemy z nieprawidłowym podziałem prywatnych działek. Starosta zaoferował pomoc w tym zakresie, podobnie jak w dziedzinie oświaty. 
Chodzi m.in. o doprowadzenie do zmian w świadomości mieszkańców – by dowiedzieli się oni, jakie naprawdę jest przeznaczenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Słubicach, a zwłaszcza jego części przedszkolnej – tutaj dodano, że warto by ten oddział rozwinąć. Padły propozycje wspólnej kampanii informacyjnej, a także regularnych, częstszych spotkań dyrektora Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej z rodzicami uczniów oraz przedszkolaków. 
Wicestarosta zauważył, że ww. problemy pojawiły się wraz z likwidacją Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Oświaty w starostwie. Teraz jednak, kiedy powstał tu Wydział Oświaty, sprawy związane z działalnością zarówno Specjalnego Ośrodka, jak i pozostałych powiatowych placówek wychowawczych, powinny wrócić na właściwy tor. 
Starosta wyraził chęć spotkania z pracownikami urzędu miasta, odpowiadającymi za gminną oświatę.
W dalszej części spotkania była mowa o organizacjach pozarządowych oraz transporcie publicznym. T. Ciszewicz poprosił również M. Jabłońskiego o wspólny głos przy apelowaniu o zmianie przepisów związanych z gospodarowaniem odpadami. 
Na koniec burmistrz opowiedział o planach budowy przez gminę drogi, mającą być alternatywą do planowanej kilka lat temu obwodnicy Słubic.

Info: Starostwo Powiatowe w Słubicach


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Środa 19 czerwca 2019 4:02:10
 • imieniny obchodzą:

  Gerwazy, Protazy, Julianna

Ostatnie komentarze
 • Gruzin podawał się za Łotysza. Został zatrzymany w Świecku

  Danielheale: Hi! We are friends, looking for interesting and fun guys to meet, enjoy your time and have fun sex. We can be found on the website by clicking on our photo Or click the link...

  Wtorek 18 czerwca 2019

 • Startuje Festiwal Teatralny UNITHEA#20

  FlorM: Florida Georgia Line is my favourite country music band. Headliners Tyler Hubbard and Brian Kelley are those guys that can make anyone sing along. It's the reason I like to attend their shows. And -...

  Wtorek 11 czerwca 2019

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij