Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Spotkanie z lokalnymi samorządowcami

Sobota 23 marca 2019 brak komentarzy

Spotkanie z lokalnymi samorządowcami

Każde działanie zaczyna się od rozmowy. Wczoraj członek zarządu Marcin Jabłoński na zaproszenie samorządowców - burmistrza Dariusz Ejchart oraz wicestarosty Tomasz Prozorowicz odwiedził gminę Sulęcin.

Lokalni włodarze zainteresowani byli możliwością pozyskania funduszy unijnych m.in. na projekty z zakresu wymiany źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych, termomodernizacji placówek oświatowych i rewitalizacji.

Miasto i Gmina Sulęcin od początku obecnej perspektywy finansowej jest aktywny w zakresie pozyskiwania środków unijnych. Do tej pory gminie udało się zdobyć pieniądze na realizację kilku projektów jak np. „Cyfrowy krok w nowoczesne społeczeństwo". Zakłada on ułatwienie mieszkańcom dostępu do nowoczesnej, elektronicznej administracji. Fundusze z UE posłużyły także do lokalnych remontów dróg, zakupu sprzętu dla OSP, czy też termomodernizacji świetlicy wiejskiej w miejscowości Ostrów.

 

Gmina szykuje się do kolejnych inwestycji, stąd właśnie zaproszenia skierowane do członka zarządu Marcina Jabłońskiego. Spotkanie odbyło się w Domu Joannitów w Sulęcinie, gdzie do rozmów usiedli gminni włodarze, przedstawiciele placówek oświatowych, radni oraz mieszkańcy.

W programie wizyty znalazło się także miejsce na odwiedzenie parku miejskiego, odnowionego dzięki środkom z RPO Lubuskie 2020 oraz zwiedzanie Living Furniture – nowej fabryki mebli powstałej na terenie Sulęcińskiej Strefy Przemysłowej.

Wizyta w Sulęcinie była też okazją do zapoznania się sytuacją lokalnego samorządu. Włodarze zaprezentowali atuty gminy oraz dyskutowali nad jej największymi potrzebami. Rozmawiano o wsparciu planowanych działań przez samorząd województwa.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 25 stycznia 2020 11:22:02
  • imieniny obchodzą:

    Tatiana, Paweł, Miłosz

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij