Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Spotkanie organizacji pozarządowych powiatu słubickiego

Niedziela 14 stycznia 2018 brak komentarzy

“Cieszymy się, że doszło do tego spotkania. Dzięki temu wszyscy możemy się zobaczyć, porozmawiać, wymienić doświadczenia, podsumować miniony rok, a także porozmawiać o planach na nowy” - mówili przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, działających na terenie powiatu słubickiego, którzy 11 stycznia br. wzięli udział w noworocznym spotkaniu z zarządem powiatu oraz przewodniczącym Rady Powiatu, w jednej ze słubickich restauracji. Wśród gości nie zabrakło również m.in. wicestarosty Leopolda Owsiaka, wojewódzkiej radnej Grażyny Dereń, a także dyrektorów szkół, pracowników Starostwa Powiatowego oraz szefów i przedstawicieli jednostek powiatowych.

Starosta Marcin Jabłoński przypomniał, że już wkrótce zostanie ogłoszony konkurs dla organizacji pozarządowych z powiatu słubickiego na realizację zadań publicznych. Z planów powiatu na nowy rok jasno wynika, że lada moment powinna zostać powołana Powiatowa Rada Seniorów, która ma być organem opiniodawczym w pracach powiatu, a także oraz zbliżającym  się uruchomieniu w Słubicach Dziennego Domu Opieki dla Seniorów.

Przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza, podkreślał wagę integracji i wzajemnego poznania się, co, według niego, może zaowocować wspólnymi działaniami.

Po części oficjalnej przyszedł czas na rozmowy w luźnej atmosferze, świąteczny poczęstunek, a także prezentację projektu "Aktywna integracja realizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach". Przedstawiono także zalety dwóch nowoczesnych aplikacji dla mieszkańców (dotyczącej powiadamiania o zagrożeniach oraz mobilnego przewodnika po powiecie).

Z kolei o działalności Fundacji na Rzecz Collegium Polonicum opowiedziała jej prezes Magdalena Tokarska.

Spotkanie zorganizowano w ramach projektu "Aktywna integracja realizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 

foto: Starostwo Powiatowe w Słubicach

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 23 września 2018 1:40:01
  • imieniny obchodzą:

    Tekla, Bogusław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij