Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Spokojnie to tylko ćwiczenia

Wtorek 28 listopada 2017 1 komentarz

W piątkowe popołudnie (24.11.2017 r.) odbyły się ćwiczenia Państwowej Straży Pożarnej przy przy wspólnocie mieszkaniowej Podchorążych 2.

"Celem ćwiczeń było sprawdzenie pól operacyjnych, sprawdzenie podnośnika oraz oddymianie budynków wysokich"- mówi st. kpt. mgr inż Michał Borowy - rzecznik prasowy słubickich strażaków. "Zadymiamy klatkę schodową specjalnym dymem (teatralnym), sprawdzamy mechaniczne wentylatory spalinowe, które są na stanie Straży, sprawdzamy drogi ewakuacji oraz sposób oddymiania, gdzie na dole klatki wtłaczane jest powietrze (poprzez wentylatory), powstaje ciąg a dym usuwany jest poprzez klapę dymową z góry" - dodaje M. Borowy.

"Wykonaliśmy z Zarządem zalecenia Straży Pożarnej na naszej wspólnocie, które m.in. wskazywały na wykonanie drogi pożarowej z możliwością dojazdu ciężkich wozów strażackich i rozstawienia drabiny" - mówi Daniel Szurka - radny rady miejskiej w Słubicach.

"Takich zaleceń mamy do spełnienia jeszcze kilka, musimy wymienić drzwi na klatkach, już zmieniliśmy drzwi do piwnicy a straż u nas także sprawdzała sposób dostarczania wody dla budynków wysoko kondygnacyjnych" - mówi Kazimierz Mucha - członek zarządu wspólnoty. "Cieszy fakt, że to na naszej wspólnocie dzięki wykonaniu drogi pożarowej próbują strażacy, dziś to już 3 taka próba, w środę i czwartek ćwiczyły także dwie zmiany. Coraz więcej wspólnot decyduje się na wykonanie dróg pożarowych przy swoich wspólnotach. W razie “w” zawsze to ułatwi pracę strażaków a mieszkańcom zapewni szybką pomoc" - dodaje K. Mucha.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Środa 14 listopada 2018 19:39:00
  • imieniny obchodzą:

    Laura, Emil, Wawrzyniec

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij