Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Słubiczanin miał dwa promile.Złamał dożywotni zakaz.Uciekał przed radiowozem.Dostał 3 miesiące aresztu.

Środa 18 grudnia 2019 brak komentarzy

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w stanie upojenia alkoholowego kierował pojazdem. 29-latek wsiadł za kierownicę samochodu, mając w organizmie blisko dwa promile alkoholu, do tego posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Swoją ucieczkę przed radiowozem zakończył w rowie. Decyzją Sądu najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

 

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę (13/14 grudnia) w Słubicach. Policjanci za kierownicą hondy rozpoznali mężczyznę, który miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Kierujący na widok radiowozu przyspieszył i podjął ucieczkę. Pościg nie trwał długo, gdyż auto wjechało do rowu. Kierowca wraz z pasażerem zaczęli uciekać przed policjantami pieszo. Po kilkuset metrach policjanci zatrzymali uciekinierów. W trakcie kontroli okazało się, że 29-letni słubiczanin prowadził hondę, nie tylko łamiąc sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, ale też jechał nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma blisko dwa promile alkoholu w organizmie i w takim stanie wsiadł za kierownicę.

Policjanci zatrzymali kierowcę w policyjnym areszcie. Z uwagi na to, że 29-latek swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób oraz dopuścił się przestępstw w warunkach recydywy sąd tymczasowo aresztował go na okres trzech miesięcy.

inf.pras KPP Słubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Środa 8 kwietnia 2020 11:00:01
  • imieniny obchodzą:

    Julia, Dionizy, January

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij