Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Słubicka biblioteka numerem 1 w całym województwie, 12 w skali całego kraju

Czwartek 5 grudnia 2019 brak komentarzy

Ranking Bibliotek 2019. 

Słubicka biblioteka jest 12. w Polsce i 1. w województwie lubuskim!

Od 2011 roku Instytut Książki i dziennik „Rzeczpospolita” nagradzają biblioteki i samorządy za zaangażowanie w rozwój i dobre zarządzanie bibliotekami publicznymi.

Za nami tegoroczna, dziewiąta edycja Rankingu Bibliotek. W związku z tym, jest nam niezmiernie miło poinformować, że w tegorocznej edycji Rankingu Bibliotek’2019, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach otrzymała tytuł najlepszej biblioteki w województwie lubuskim! Natomiast w zasięgu ogólnopolskim plasuje się na 12 miejscu!

Przypomnijmy, że w Rankingu Bibliotek’2014, biblioteka słubicka również otrzymała tytuł najlepszej biblioteki w województwie lubuskim, zaś w zasięgu ogólnopolskim plasowała się na 30 miejscu.

W Rankingu Bibliotek’2019 oceniano wiele parametrów. Od wielkości księgozbioru przez liczbę użytkowników, umiejętność sięgania po środki pozabudżetowe po dostępność wyspecjalizowanych tytułów. Ranking Bibliotek powstaje dzięki odpowiedziom na podstawie ankiet rozsyłanych do wszystkich bibliotek w gminach wiejskich, miejsko-wiejskich i miastach 

(z wyjątkiem miast wojewódzkich) oraz danych z Głównego Urzędu Statystycznego. Brane pod uwagę są również punkty za działające przy bibliotekach koła czytelnicze, artystyczne bądź literackie, a także za współpracę z organizacjami pozarządowymi i umiejętność aktywizowania lokalnej społeczności.

To wszystko udaje się w wyróżnionych placówkach, które są nie tylko wypożyczalniami książek, ale też dają lokalnej społeczności dostęp do szeroko rozumianej kultury czy edukacji. Przybliżają im tradycje regionu i są w stanie zachęcić do wspólnego działania. 

Zapraszamy do obszernej relacji:

 https://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,ranking-bibliotek-2019-%E2%80%93-poznalismy-zwyciezcow-[relacja],4400.html

„Rzeczpospolita” (s.E1-E3) - skan

 

Zespół BPMiG Słubice

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Wtorek 28 stycznia 2020 3:36:23
  • imieniny obchodzą:

    Walery, Radomir, Karol

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij