Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Słubice będą miały nową salę sportową

Poniedziałek 11 czerwca 2018 brak komentarzy

Słubice doczekają się nowej sali sportowej. Rusza budowa obiektu przy Zespole Szkół Licealnych. Inwestycja współfinansowana będzie ze środków samorządu województwa w kwocie 1 mln zł. 


- Nie mam żadnych wątpliwości, że nie ma lepszego wychowania niż wychowanie przez sport, ale jak to robić, gdy nie ma odpowiedniej infrastruktury. Dlatego samorząd województwa stara się budować i modernizować tę infrastrukturę - mówiła podczas uroczystości marszałek Elżbieta Anna Polak.

Do tej pory żadna ze słubickich szkół dla których organem prowadzącym jest Powiat Słubicki nie posiadała sali spełniającej odpowiednie warunki do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego. - Nasza szkoła jest szkołą herbertowską, więc mamy silnego ducha naszego patrona. Brakowało nam narzędzi do wzmacniania ciała. Teraz to się zmieni – podkreślała dyrektor Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach, radna województwa Maria Jaworska

A wszystko dzięki determinacji władz szkoły, powiatu słubickiego i samorządu województwa - Mamy nawet taki tytuł Budowniczy Polskiego Sportu – zaznaczyła marszałek Elżbieta Anna Polak i dodała, że inwestycje w sport są niezwykle ważne, ponieważ to właśnie sport uczy gry drużynowej do ostatniego gwizdka. - Mój mentor Steve Jobs powiedział kiedyś: żeby dowiedzieć się co jest dalej, trzeba pójść dalej. Dziś jesteśmy w historycznym miejscu, bo tutaj się rodzi szkoła przyszłości. Mam nadzieję, że uczniowie, którzy będą już niedługo korzystać z tej sali to nie będą tylko mistrzowie Polski i Świata, bo tu nie chodzi o miejsce na podium, chodzi o to, żeby być aktywnym fizycznie, żeby uczestniczyć w zmaganiach sportowych, bo to uczy życia. Szkoła ma wychować ludzi kreatywnych, z wyobraźnią, odważnych, ale przede wszystkich takich, którzy walczą do ostatniego gwizdka – podkreślała. Inwestycja nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie starostwa powiatowego.

- Kultura fizyczna dzieci i młodzieży jest bardzo ważna. Trochę ten projekt nie miał szczęścia i przez wiele lat nie udało się go rozpocząć. Ta infrastruktura jest tu niezwykle potrzebna. Szkoła ma kilkudziesięcioletnią tradycję, ale ciągle brakowało odwagi, gotowości i środków żeby tę inwestycję rozpocząć, więc to wsparcie samorządu województwa było kluczowe dla podjęcia tej decyzji – mówił starosta słubicki Marcin Jabłoński. Poinformował także, że obecnie kończy się przygotowywanie dokumentów związanych z inwestycją i w najbliższym czasie ruszy przetarg mający na celu wyłonienie wykonawcy. 

Do 2014 roku lekcje wychowania fizycznego w Zespole Szkół Licealnych w Słubicach odbywały się w zaadoptowanym pomieszczeniu po byłej stajni. Jednak decyzją Lubuskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Gorzowie Wlkp. obiekt został wyłączony z użytkowania. Pomieszczeń spełniających warunki bezpieczeństwa i higieny do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego nie posiada także Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Natomiast Zespół Szkół Technicznych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego mają stare sale o małych wymiarach, które nie nadają się do prawidłowego prowadzenia zajęć wychowania fizycznego. Władze powiatu słubickiego zwróciły się do samorządu województwa o wsparcie realizacji inwestycji. Zgodę na dofinansowanie budowy obiektu kwotą 1 mln zł wyrazili radni województwa. 

Nowa – pełnowymiarowa sala sportowa stworzy godne warunki do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego i pozalekcyjnych dla uczniów słubickich szkół specjalnych, ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Całkowity koszt inwestycji to ponad 4 mln zł.
Inf.pras Urząd Marszałkowski Zielona Góra

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 23 marca 2019 18:40:55
  • imieniny obchodzą:

    Pelagia, Feliks, Zbysław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij