Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Seniorze, nie daj się oszukać!” – działania na rzecz bezpieczeństwa osób starszych

Poniedziałek 17 lutego 2020 brak komentarzy

„Seniorze, nie daj się oszukać!” to kolejne działania profilaktyczno-ostrzegawcze, których głównym celem jest uświadomienie seniorów przed grożącym im niebezpieczeństwem ze strony oszustów. Seniorzy to grupa społeczna szczególnie narażona na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. W ramach współpracy, pracownicy OPS w Słubicach oraz dzielnicowi spotykają się ze starszymi mieszkańcami naszej gminy.

Łatwowierność, ufność, brak, rozwagi i chęć pomocy, charakterystyczne  dla osób starszych coraz częściej wykorzystują pozbawieni skrupułów oszuści. Sposoby ich działania są wciąż nagłaśnianie dlatego zmieniają się też ich metody działania. Oszuści podszywają się pod różne „osoby” a ofiara zachowuje się zgodnie ze wskazówkami fikcyjnego np. policjanta, wnuczka, adwokata. Po przekazaniu pieniędzy przestępca znika bez śladu. Pretekstem do wyłudzenia gotówki  od starszej, samotnej osoby jest „znakomita okazja” dokonania jakiejś transakcji lub uniknięcie kary za spowodowanie wypadku samochodowego. Aby nie stać się ofiarą działań przestępczych osób, które chcą zagarnąć nasz majątek, słubiccy dzielnicowi wraz z pracownikami OPS w Słubicach podjęli wspólne działania skierowane do najbardziej zagrożonej grupy osób, czyli seniorów.

Policjanci oraz pracownicy OPS-u spotykają się z osobami starszymi i przestrzegają, aby sprawdzać wszystkie informacje, które mogą mieć związek  z przestępczym działaniem. Radzą seniorom jak unikać różnego rodzaju zagrożeń oraz jak postępować w sytuacjach nietypowych. Przypominają o natychmiastowym reagowaniu w takich sytuacjach i o konieczności powiadomienia o wszystkim Policji. W ramach wspólnych działań  przygotowano również ulotki oraz plakaty informacyjne. Materiały te będą dystrybuowane podczas spotkań z seniorami oraz dostępne w miejscach często odwiedzanych przez osoby starsze.

inf.pras. KPP Słubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 7 czerwca 2020 0:38:05
  • imieniny obchodzą:

    Jarosław, Robert, Wiesław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij