Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Rzepin doczekał się obwodnicy!

Wtorek 30 stycznia 2018 brak komentarzy

Po niespełna roku od wbicia przysłowiowej łopaty w ziemię 29 stycznia 2018 r. otwarta została obwodnica Rzepina. Koszt całkowity to ok, 9,2 mln zł, z czego ok. 2,5 mln to środki województwa lubuskiego.

“Dziś, kiedy jest ona wreszcie gotowa, możemy myśleć o rozwoju strefy przemysłowej w naszej gminie. Mamy na ten cel przeznaczone 12 hektarów, a zamierzamy pozyskać kolejne 25 hektarów” - mówił podczas otwarcia obwodnicy burmistrz Rzepina Sławomir Dudzis, podkreślając rolę powiatu słubickiego przy tej inwestycji. Powiat zrzekł się milionowego odszkodowania za jedną z działek (wybudowano na niej rondo otwierające/ zamykające obwodnicę, krzyżują się tu drogi wojewódzkie 134 i 139).

“Obwodnica Rzepina była potrzebna już dawno. Będzie służyć mieszkańcom gminy i powiatu oraz pozwoli na wyprowadzenie ciężkich samochodów z miasta" - dodał wicestarosta Leopold Owsiak - który cały czas z ramienia powiatu uczestniczył w wielu spotkaniach dotyczących planów budowy nowej drogi.

Uroczystego przecięcia wstęgi, oprócz wicestarosty i burmistrza Rzepina, dokonali Alicja Makarska - członek zarządu województwa lubuskiego, Grażyna Dereń - wojewódzka radna, Katarzyna Rudkiewicz - zastępca dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkiej w Zielonej Górze oraz przewodniczącego Rady Miejskiej w Rzepinie Damiana Utrackiego wraz z radnym gminnym Józefem Oleskiem.

“Ta nowoczesna obwodnica łączy ważne, międzynarodowe szlaki, co z pewnością wpłynie na jakość życia mieszkańców Rzepina, a także pozostałych gmin powiatu słubickiego” - tak skomentował otwarcie nowej drogi starosta Marcin Jabłoński.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 16 września 2019 9:44:46
  • imieniny obchodzą:

    Edyta, Kamil, Korneliusz

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij