Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Rusza e-Przewodnik po powiecie słubickim

Wtorek 9 stycznia 2018 2 komentarze

Starostwo Powiatowe w Słubicach wdrożyło mobilną usługą w ramach e-projektu jest to e-Przewodnik - mobilny przewodnik po powiecie słubickim. Ta aplikacja przyda się wszystkim tym, którzy pragną poszerzyć wiedzę na temat powiatu słubickiego.

“Papierowe mapy, kompasy… wszystko to będzie można odłożyć na półkę. W aplikacji mieszkańcy oraz turyści odwiedzający nasz powiat znajdą informacje o ciekawych miejscach, szlakach, instytucjach czy miejscach kultu i pamięci. Wszystko to opatrzone będzie dokładną lokalizacją oraz podane w trzech językach – również w formie dźwiękowej – mówi starosta Marcin Jabłoński.

Mobilny e-Przewodnik umożliwia pobieranie informacji językach: polskim, angielskim i niemieckim. Jego czytelny interfejs pozwala zgłębić wiadomości na temat znajdujących się w okolicy atrakcji turystycznych, zabytków oraz samego powiatu.

Sprawdzimy w niej, gdzie można udać się na spacer i jakie atrakcje czekają nas w danej okolicy. Wykaz najciekawszych zabytków i miejsc pozwoli zaplanować podróż i aktywnie spędzić np. rodzinny weekend.

Ważne jest również to, że za pomocą znajdującej się w aplikacji mapy poznamy lokalizację i adresy najważniejszych powiatowych instytucji, a dotarcie do nich ułatwi nam nawigacja. Niebawem użytkownikom zostanie udostępniony system skanowania kodów QR. PO zeskanowaniu kod na tablicy informacyjnej umieszczonej w obiekcie zostaniemy przeniesieni m.in. do audioprzewodnika.

Aplikacja zapewnia również dostęp do nowych informacji istotnych dla regionu. W zakładce „Aktualności” dostępne będą bieżące informacje z powiatu a w „Wydarzeniach” – zapowiedzi najbliższych imprez, przedsięwzięć, itp., opatrzone kalendarzem.

Ponadto odnajdziemy tu sekcję turystyczną, w której zaznaczone są najciekawsze szlaki w powiecie, atrakcje przyrodnicze, miejsca pamięci oraz miejsca historyczno-edukacyjne, jak np. Muzeum Bociana Białego, most w Kłopocie czy Mury Obronne w Ośnie Lubuskim. Nie koniec na tym! Możemy bowiem wysłuchać lektora, który przeczyta dla nas informacje dotyczące konkretnej atrakcji turystycznej.

Aplikacja jest czytelna, przejrzysta i posiada estetyczną szatę graficzną.

Program będzie na bieżąco aktualizowany, będą dodawane kolejne miejsca, atrakcje czy szlaki.

Wypróbujcie e-Przewodnik na swoich smartfonach!

ANDROID: Google Play

iOS: App Store

Dajcie nam znać w komentarzach co o tej apce sądzicie.

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Wtorek 25 września 2018 6:03:56
  • imieniny obchodzą:

    Aurelia, Władysław, Kamil

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij