Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Rozpoczyna się rekrutacja dodatkowa do słubickich przedszkoli

Piątek 25 maja 2018 brak komentarzy

Jak informuje słubicki magistrat  28 maja 2018r. rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i punktów przedszkolnych znajdujących się na terenie gminy Słubice. Jest tam jeszcze miejsce dla 122 dzieci. Wnioski przyjmowane będą do 8 czerwca. Wyniki rekrutacji rodzice poznają 3 lipca. 

Poszczególne placówki dysponują następującą liczbą wolnych miejsc. W Słubicach: Przedszkole Samorządowe nr 1 – 16, PS nr 2 – 10, PS nr 3 – 14, PS nr 4 – 17 i  Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 1 – 1 miejsce. 

13 dzieci będzie jeszcze można przyjąć do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kunowicach, 10 do oddziału przy Szkole Podstawowej w Golicach. Wolne miejsca są też w punktach przedszkolnych. 15 w Świecku, 8 w Golicach i 18 w Kunowicach.  

Po pierwszym etapie rekrutacyjnym do przedszkoli przyjęto 138 dzieci. W drugim – będą brane po uwagę następujące kryteria, którym odpowiada określona liczba punktów.  

* dziecko obojga rodziców pracujących/ studiujących w systemie dziennym/ uczących się systemie dziennym – 4 pkt

* dziecko rodzica pracującego/ studiującego w systemie dziennym/ uczącego się w systemie dziennym, samotnie wychowującego dziecko - 4 pkt

* dziecko posiadające rodzeństwo w przedszkolu - 2 pkt

* dziecko obojga rodziców , rozliczających podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym w Słubicach – 3 pkt

* dziecko rodzica rozliczającego podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym w Słubicach samotnie wychowującego dziecko – 3 pkt

* najbliższe położenie przedszkola, do którego ma być przyjęte dziecko względem jego miejsca zamieszkania - 2 pkt

* dziecko, które będzie korzystało z pełnej oferty przedszkola (powyżej podstawy programowej wraz z posiłkami) - 1 pkt

Szczegółowy harmonogram rekrutacji oraz dokumenty rekrutacyjne znajdują się na stronie www.edukacja.slubice.pl w zakładce rekrutacja dzieci do przedszkoli samorządowych i kl. I szkół podstawowych. 

Szczegółowych informacji dotyczących rekrutacji oraz funkcjonowania przedszkoli, punktów przedszkolnych oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych udzielają dyrektorzy jednostek i dyrektor Zespołu Administracyjnego Oświaty Jolanta Skręty, tel.95 737 20 52.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 23 marca 2019 18:36:30
  • imieniny obchodzą:

    Pelagia, Feliks, Zbysław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij