Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Rowerowe wakacje 2018

Czwartek 28 czerwca 2018 brak komentarzy

Cybinka po raz ósmy promuje aktywność, ruch i zdrowie podczas letniego wypoczynku. Policjanci z Posterunku Policji w Cybince po raz kolejny, wspólnie z Cybińskim Stowarzyszeniem Rozwoju PRO – EKO realizują działania w ramach „Bezpiecznych Wakacji”.

W tym roku w Cybince realizowane są dwa projekty „Rowerowe Wakacje 2018” oraz „100 rowerów szlakiem niepodległości”. Do udziału w działaniach zaproszono dzieci i młodzież w wieku 7 – 16 lat. Młodzi rowerzyści wspierani są przez swoich wychowawców z uprawnieniami pedagogicznymi oraz rodziców jako wolontariuszy. Partnerami projektów są: Burmistrz Cybinki, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Cybince i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Cybince.

Cele prowadzonych działań to poznanie terenów Gminy Cybinka i powiatu słubickiego; popularyzowanie wiedzy z zakresu ekologii, ochrony środowiska, przyrody, historii, kultury, tradycji i obyczajów; propagowanie jazdy na rowerze jako formy aktywnego wypoczynku; utrwalanie zasad bezpiecznego poruszania się na rowerze; popularyzacja ekologicznego i zdrowego stylu życia; popularyzacja spływów kajakowych dla dzieci i młodzieży pod opieką dorosłych; rozwijanie umiejętności organizacji i współpracy w grupie; budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej;  zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polakówrozwijanie wolontariatu, a także aktywizacja rodziców.

Policjanci z Posterunku Policji w Cybince, wspierani przez swojego kierownika – asp. szt. Małgorzatę Taszarek, spotkali się z uczestnikami letniego wypoczynku. Podczas otwarcia „Rowerowych Wakacji 2018” przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zasady bezpiecznego poruszania się na rowerze, zgodnego z zasadami ruchu drogowego. Zwrócono uwagę na używanie kasków ochronnych, odblasków, a także przypomniano o niezbędnym wyposażeniu roweru.

inf.pras KPP Słubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 16 lutego 2019 13:20:51
  • imieniny obchodzą:

    Danuta, Juliana, Daniel

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij