Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Rejs z Wujem Helmutem - zwiedzanie Dwumiasta z perspektywy Odry

Poniedziałek 22 czerwca 2020 brak komentarzy

Wprawdzie później niż planowaliśmy w tym roku, ale Polsko-Niemiecka Informacja Turystyczna rusza z nowym projektem w trakcie którego, zapraszamy do zwiedzania Frankfurtu nad Odrą i Słubic podczas serii bezpłatnych wycieczek krajoznawczych, rowerowych i rejsów statkiem po Odrze. W ich trakcie zachęcamy do opuszczenia znanych ścieżek i próby odkrycia nowych, często nieznanych, a równie atrakcyjnych miejsc Europejskiego Dwumiasta.

Tym razem skoncentrujemy się na rzece, ponieważ we Frankfurcie i Słubicach- Odra jest wszechobecna. Nieważne czy ulica Nadorzańska, Promenada nad Odrą, Nadodrzańskie miasto, teren czy gazeta wszędzie pojawia się temat rzeki. Również Uniwersytet Europejski, Muzeum Historii Miasta, Euroregion i wiele innych instytucji odnosi się w swojej oficjalnej nazwie do Odry. 

„Viadrina” oznacza nic innego jak " położone, znajdujące się nad Odrą".

W trakcie rejsu postaramy się odpowiedzieć na pytania dotyczące znaczenia Odry w teraźniejszości, jaką rolę odgrywała w średniowieczu? Pokażemy inne jej oblicza jako rzeki handlowej, cudu natury, miejsca spotkań, meandrującej wstęgi na pograniczu śląsko-morawskim czy szerokiego nurtu z wieloma dopływami na Pomorzu Zachodnim.

Sobotni rejs pozwoli przybliży uczestnikom cały odcinek Odry, od źródła na Morawach Czeskich przez Górny i Dolny Śląsk, pogranicze brandenbursko-lubuskie, aż po Szczecin na Pomorzu.

Start: 27.06.2020, port przy Holzmarkt statek „Onkel Helmut/ Wuj Helmut“

- rejs ze zwiedzaniem w wersji polskiej: godz. 14:30-15.30

- rejs ze zwiedzaniem w wersji niemieckiej: godz. 13:00-14.00

Uczestnictwo jest bezpłatne. Aby zapewnić turystom odpowiednie warunki wynikające z wymogów pandemii ilość miejsc została ograniczona. W związku z tym KONIECZNE jest wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa na adres: info@tourismus-ffo.de lub bezpośrednio w informacji turystycznej Große Oderstr. 29, 15230 Frankfurt(Oder)

Oferta wycieczek realizowana jest w ramach projektu "Przewodnik i mapa rowerowa Frankfurt nad Odrą/Słubice", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Programu Współpracy INTERREG V A Brandenburgia – Polska 2014-2020 w ramach Funduszu Małych Projektów (FMP) w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA

Zdjęcie: Onkel Helmut


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 4 lipca 2020 20:27:53
  • imieniny obchodzą:

    Elżbieta, Malwina, Teodor

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij