Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

„Ratuj różańcem Polskę i świat” - ogólnopolska akcja odbędzie się także w Słubicach

Czwartek 5 października 2017 1 komentarz

wywiad z ks. Marcinem Majewskim

W związku z akcją „Ratuj różańcem Polskę i świat” w Słubicach pojawić się może nawet kilkanascie tysięcy pielgrzymów. Telewizja TRWAM przeprowadzi transmisję na żywo z jednego z 18 punktów rozlokowanych w naszej diecezji - z okolic mostu granicznego w Słubicach. Radio Maryja także zapowiedziało transmisję "na żywo".

Zapraszamy do naszego wywiadu z ks. Marcinem Majewskim - duszpasterzem z parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach, kapelanem KPP Słubice, który jest głównym organizatorem i koordynatorem akcji w Słubicach - ks. Marcin przybliży Państwu cel i zakres akcji.

Red:  7 października bieżącego roku kościół katolicki w Polsce organizuje spotkanie modlitewne na granicach kraju pod nazwą „Ratuj różańcem Polskę i świat” czy Ksiądz może przybliżyć naszym czytelnikom na czym polegać będzie ta akcja?

M.M: Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

Red:  Czy Ksiądz mógłby przedstawić cel oraz intencje w jakiej wierni będą się modlić?

M.M: Różaniec Do Granic to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej, na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, udamy się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla naszej Ojczyzny i całego świata.

Red: Proszę o przedstawienie programu inicjatywy i jak on będzie wyglądał w Słubicach?

M.M: We wszystkich miejscach będzie identyczny program spotkania.

W kościołach „stacyjnych”:

10.30 Modlitwa i konferencja wprowadzająca,

11.00 Eucharystia,

12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu; Po nabożeństwie eucharystycznym czas na posiłek i przejście (przejazd)na miejsce modlitwy różańcowej.

Na wyznaczonych punktach w pobliżu granicy Polski 

14.00 Modlitwa różańcowa

16.00 Modlitwa na zakończenie i rozjazd do domów

Red: Z czyjej inicjatywy powstała ta akcja i jaka jest rola parafii w tym przedsięwzięciu?

M.M: Organizatorem i pomysłodawcą tej inicjatywy jest Fundacja Solo Dios Basta założona przez Macieja Bodasińskiego i Lecha Dokowicza, świeckich ewangelizatorów, rekolekcjonistów i filmowców.

Red: Gdzie wierni mogą zgłosić swoje uczestnictwo i znaleźć informację dotyczącą programu trasy dojazdu?

M.M: Rejestracja pielgrzymów odbywa się na dedykowanej stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl, natomiast informacje o parkingach, miejscach modlitwy i sposobach dojazdu pojawią się na naszej stronie internetowej. (kliknij: PARKINGI)

Red: Jakiej liczby wiernych według Księdza możemy się spodziewać u nas w Słubicach?

M.M: Na dziś zarejestrowanych pielgrzymów mamy 3300. Ciągle otrzymujemy informację o kolejnych zgłoszeniach. Ostateczną liczbę poznamy 7 października.

Red: Słubice położone przy autostradzie A2 co na pewno ułatwi dojazd wiernym z głębi kraju, do tego możliwość dojazdu pociągiem czy jesteśmy gotowi przyjąć spodziewaną liczbę pielgrzymów i w jaki sposób zabezpieczymy pod względem logistycznym.

M.M: Nasz kościół parafialny jest dość duży, większa część pielgrzymów zmieści się w środku, dla pozostałych szykujemy miejsce na placu kościelnym. Podjęliśmy także współpracę z odpowiednimi służbami, by zapewnić bezpieczeństwo. Kończymy wytyczanie parkingów i tras przejazdu i przejścia do punktów modlitwy.

Red: Przy tak dużej ilości pielgrzymów może wystąpić problem z rozprowadzeniem ich do miejscu modlitwy. Jak planujecie rozwiązanie tego problemu?

M.M: Z Bożą pomocą i z modlitwą na ustach spod parafii rozejdziemy i rozjedziemy się w różne miejsca wzdłuż granicy. Pomogą nam harcerze, którzy doprowadzą poszczególne grupy na modlitwę.

Dziękujemy za rozmowę.

PUNKT Informacyjny będzie się mieścił przy wejściu na plebanię w godz. 8:00 do 10:30


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 23 września 2018 1:38:13
  • imieniny obchodzą:

    Tekla, Bogusław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij