Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Przekroczyli prędkość o ponad 50km/h i pożegnali się z prawem jazdy

Środa 28 lutego 2018 brak komentarzy

Policjanci ze słubickiej drogówki zatrzymali dwa prawa jazdy kierowcom, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Kierowcy stracili prawo jazdy oraz zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Pierwszy z kierujących został zatrzymany w ubiegłą sobotę(24 lutego) w Radachowie. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość z jaką jechał kierowca. Kierujący oplem, w terenie zabudowanym, na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał aż 112 km/h. Kierowcą okazał się 54-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Drugi kierowca, który poruszał się audi - 40-letni obywatel Szwecji polskiego pochodzenia jechał z prędkością 99 km/h, gdzie ograniczenie dozwolonej prędkości wynosiło do 40 km/h. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w poniedziałek (26 lutego) w Owczarach.

Mundurowi zatrzymali kierującym prawo jazdy na 3 miesiące. W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusze zatrzymali mężczyznom prawo jazdy, nałożyli na nich mandaty karne w wysokości 500 zł., a na ich konto trafiło 10 punktów karnych.

Przypominamy!

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące.  Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy. Kto będzie kierował samochodem, choć zabrano mu prawo jazdy decyzją administracyjną, narazi się nie tylko na karę do dwóch lat więzienia, obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego  zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat.

Jak wynika z policyjnych statystyk główną przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość.

inf.pras. KPP Słubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 16 września 2019 9:47:37
  • imieniny obchodzą:

    Edyta, Kamil, Korneliusz

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij