Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Przekroczyli prędkość o ponad 50km/h i pożegnali się z prawem jazdy

Środa 28 lutego 2018 brak komentarzy

Policjanci ze słubickiej drogówki zatrzymali dwa prawa jazdy kierowcom, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Kierowcy stracili prawo jazdy oraz zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Pierwszy z kierujących został zatrzymany w ubiegłą sobotę(24 lutego) w Radachowie. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość z jaką jechał kierowca. Kierujący oplem, w terenie zabudowanym, na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał aż 112 km/h. Kierowcą okazał się 54-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Drugi kierowca, który poruszał się audi - 40-letni obywatel Szwecji polskiego pochodzenia jechał z prędkością 99 km/h, gdzie ograniczenie dozwolonej prędkości wynosiło do 40 km/h. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w poniedziałek (26 lutego) w Owczarach.

Mundurowi zatrzymali kierującym prawo jazdy na 3 miesiące. W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusze zatrzymali mężczyznom prawo jazdy, nałożyli na nich mandaty karne w wysokości 500 zł., a na ich konto trafiło 10 punktów karnych.

Przypominamy!

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące.  Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy. Kto będzie kierował samochodem, choć zabrano mu prawo jazdy decyzją administracyjną, narazi się nie tylko na karę do dwóch lat więzienia, obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego  zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat.

Jak wynika z policyjnych statystyk główną przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość.

inf.pras. KPP Słubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Środa 19 czerwca 2019 4:03:02
 • imieniny obchodzą:

  Gerwazy, Protazy, Julianna

Ostatnie komentarze
 • Gruzin podawał się za Łotysza. Został zatrzymany w Świecku

  Danielheale: Hi! We are friends, looking for interesting and fun guys to meet, enjoy your time and have fun sex. We can be found on the website by clicking on our photo Or click the link...

  Wtorek 18 czerwca 2019

 • Startuje Festiwal Teatralny UNITHEA#20

  FlorM: Florida Georgia Line is my favourite country music band. Headliners Tyler Hubbard and Brian Kelley are those guys that can make anyone sing along. It's the reason I like to attend their shows. And -...

  Wtorek 11 czerwca 2019

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij